Apple opět natáčel v Česku. V reklamě na nové Apple Watch Series 5 je pražské metro i lom Velká Amerika

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

apple
0Zobrazit komentáře

Na první oficiální Apple Store sice čeští fanoušci produktů s logem nakousnutého jablka stále čekají, ale Česká republika jako taková není pro Apple tak nezajímavá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Již poněkolikáté se sem totiž jeho štáb vrátil, aby zde natočil reklamu na nové produkty. S Apple Watch Series 5 se lidé prohání v pražském metru i v lomu Velká Amerika.

Tradiční zářijové události Applu sice podle očekávaní dominovaly zejména iPhony, nicméně řeč přišla také na několik dalších produktů a pro oko českého diváka byly zajímavé zejména Apple Watch Series 5. Nejenže se nové jablečné hodinky budou prodávat i u nás, ale Apple si do Česka zaletěl natočit i reklamu.

V reklamě představující novou generaci Apple Watch, kterou živě sledovaly miliony diváků po celém světě a na YouTube už má přes další milion zhlédnutí, se dostaneme nejen do Prahy, která byla cílem štábů Applu už v minulosti, ale také do dalších českých míst.

Na první pohled lze nicméně rozeznat pražské metro, konkrétně stanici Náměstí Míru na lince A, kde se v záběru mihnou jak lidé s novými Apple Watch na zápěstí, tak bezdrátovými AirPods v uších. Apple nás sice poněkud mystifikuje, když přímo na nástupiště instaloval turnikety, které v Česku v této podobě vůbec nejsou, ale potřeboval na nich ukázat, že s jeho hodinkami lze ve stále více městech po celém světě snadněji využívat městskou hromadnou dopravu.

Reklama se pak přesouvá i do dalších míst, které mohou tuzemští diváci poznávat. Mezi nimi je například pražský sportovní areál SK Slavia a scény se odehrávají jak v tělocvičně, tak na atletickém stadionu i v bazénu. Podle všeho i další scény jsou natáčené v Česku, ale není je tak snadné identifikovat.

apple-watch-reklama-czech7

Foto: Apple

Reklama na Apple Watch Series 5 se natáčela i v pražském metru

Naopak hned na první pohled je o pár chvil později zřejmé, že se kameramanům a režisérovi zalíbil zatopený vápencový lom Velká Amerika, který se nachází u Berouna a je v posledních letech velmi populární turistickou destinací. Skautskou výpravu tam navíc vede český herec Daniel Čech, který vystupuje například v pořadu Na stojáka. Pro orientaci využívá novou funkci kompasu, kterou Apple Watch Series 5 přináší.

topite-cz-helcl-naprstek-sveda

Přečtěte si takéDaniel Helcl z Topíte.cz: Digitální řemeslníci aneb výměna kotle musí být stejně snadná jako nákup na e-shopuDaniel Helcl z Topíte.cz: Digitální řemeslníci aneb výměna kotle musí být stejně snadná jako nákup na e-shopu

Česká republika bývá pro natáčení atraktivní nejen svými reáliemi, ale také cenou, jelikož tu vyjde oproti jiným zemím často několikanásobně levněji a podmínky pro štáby tu jsou obecně dobré. Ostatně důkazem je tuzemské natáčení posledního velkofilmu o Spider-Manovi, ve kterém se objevila především Praha, ale natáčelo se také v Liberci. Zpěvák Radiohead s oscarovým režisérem Paulem Thomasem Andersonem pak v Praze natočili krátký film.

Českou stopu navíc měly i některé další reklamy od Applu. Letos na jaře byl například ústřední postavou spotu o schopnostech iPadu Pro známý kreativec Yemi A.D.

apple-watch-reklama-czech2

Foto: Apple

V reklamě na Apple Watch Series 5 si zahrál také český herec Daniel Čech

apple-watch-reklama-czech3

Foto: Apple

Reklama na Apple Watch Series 5 se natáčela na atletickém stadionu SK Slavia

apple-watch-reklama-czech4

Foto: Apple

Reklama na Apple Watch Series 5 se natáčela v bazénu SK Slavia

apple-watch-reklama-czech5

Foto: Apple

Reklama na Apple Watch Series 5 se natáčela v tělocvičně SK Slavia

apple-watch-reklama-czech6

Foto: Apple

Reklama na Apple Watch Series 5 se natáčela i v pražském metru