Druhá Duna jen na plátnech, bez diskuze. Režisér už mluví o plánech pro pokračování a chtěl by trilogii

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

duna-cc-watch

Foto: Vertical Ent.

Druhá Duna bude jen na plátnech

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Hlavní zprávou posledního týdne je schválení natočení druhé části Duny. Krátce jsme proto shrnuli, jak daleko jsou práce na projektu, co od něj očekávají sami tvůrci a na co se mohou těšit diváci.

Vyšlo ale také několik zajímavých trailerů. Třeba Netflix (vedle druhé řady Zaklínače) láká také na hranou adaptaci kultovního anime Kovboj Bebop, Ridley Scott zase natočil hvězdně obsazený film (až gangsterku) o dramatické historii značky Gucci. Nezapomněli jsme samozřejmě ani tipy ke sledování, nabízející humor, hluboce lidské drama i horor.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Na pokračování Duny už se naplno pracuje: Po dlouhých spekulacích a obavách dostalo natočení druhé části epického sci-fi konečně zelenou, tvůrci ale na snímku pracují už nějakou dobu. I když režisér Denis Villeneuve chtěl původně oba filmy točit naráz, nakonec je rád za přestávku, protože tak dlouhou a náročnou produkci by ve skutečné poušti prý nepřežil.

Aktuální datum premiéry Duny: Části druhé dokonce v rozhovoru s The Hollywood Reporter označil za příliš blízké. Přestože značná část designu, castingů nebo lokací už je vyřešená i z prvního filmu, natáčet se ale bude moci nejdříve asi na podzim příštího roku. Jak už nicméně zaznělo, přípravy jsou v plném proudu.

Skladatel Hans Zimmer má připravenou část hudby, scénář je rozepsaný a Villeneuve mluví o tom, co od druhého filmu očekávat. Stephen KingChristopher Nolan a mnozí další jsou z prvního snímku nadšení, podle některých se v něm ale příliš mnoho mluví a málo děje. Pokračování to, podobně jako předloha Franka Herberta, výrazně změní.

duna

Foto: Warner Bros.

Potvrzeno. Filmová Duna bude mít pokračování

„Většinu světa už nemusím znovu vysvětlovat, takže se můžu bavit filmem. Myslím, že můžu vytvořit něco s větší mírou velké akce a méně mluvení,“ řekl režisér v rozhovoru pro Fandango. Druhý film bude sledovat Paula Atreidese na planetě Arrakis, kde se má vyplnit mnoho z jeho vizí z první poloviny Duny. Hlavní hrdinkou má ale být Zendaya a její postava Chani – Villeneuve chce dát ženským charakterům obecně výrazné postavení.

Paulův příběh pak se závěrem románu Duna nekončí, ale hraje zásadní roli minimálně ještě v jedné další knize, Spasitel Duny. Tu by režisér rád adaptoval také, aby vznikla filmová trilogie. Jeho záměrem prý není ani tak vytvářet franšízu, jako spíš v adekvátním příběhovém rozsahu převést opus magnum Franka Herberta na plátna.

Nakonec je třeba zmínit, že zatímco první filmová Duna vyšla v kinech i online zároveň, u druhé o něčem takovém nemůže být ani řeč. Jak je jasné divákům, tvůrci se snímku snažili vtisknout obrovské měřítko cizích planet, které je zkrátka nutné alespoň jednou zažít na velkém plátně. Mezi podmínky pro vznik Duny: Části druhé proto patřila exkluzivní dostupnost v kinech.

Druhá řada Vychováni vlky se rychle blíží: Sci-fi o dvou androidech vychovávajících lidské děti na zcela neznámé planetě nebylo dokonalé, ale díky velkým tématům a neotřelým vizuálům patří k tomu nejzajímavějšímu z loňské televizní tvorby. Ti, které seriál zaujal, se mohou začít těšit na druhou řadu, jejíž uvedení je naplánované už na začátek příštího roku. V krátkém teaseru na premiéru láká přímo služba HBO Max před přehráním filmu Duna. Mnoho detailů o pokračování Vychováni vlky se zatím neví, uvidíme ale hned několik nových postav a další části tajemné planety, kde se sci-fi odehrává.

Na co jsme zvědaví

Je jasné, že historie luxusního impéria jako Gucci nemůže být jednoduchá, už trailer na film Klan Gucci je ale podstatně dramatičtější, než by jeden čekal. Novinka Ridleyho Scotta místy připomíná extrémně stylovou gangsterku, nabitou slavnými jmény. Tím hlavním je Lady Gaga, jejíž hrdinka vycházející ze skutečné osobnosti se pokusí získat moc v rodině ovládající značku. Ačkoliv přichází takříkajíc z ulice, rychle stoupá vzhůru a nebojí se použít velice nekonvenční metody.

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, osmadvacátém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.