Flash doběhl na HBO Max. I když jde o kasovní propadák, patří mezi lepší superhrdinské filmy

Ve filmu podle komiksů DC se superrychlý titulní hrdina pokusí zachránit své rodiče zvrácením času, nedohlédne ale zdaleka všechny důsledky.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

flash-boxed

Foto: Vertical Entertainment

Nejrychlejší superhrdina planety Flash v novém snímku, který má nastartovat další éru filmů podle komiksů DC

0Zobrazit komentáře

The Flash chvátá poměrně výrazně za vrcholy superhrdinského žánru, představuje nicméně zábavnou podívanou s charismatickým Michaelem Keatonem. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Barry Allen alias Flash je superhrdina se schopností extrémně rychle se pohybovat – do takové míry, že dokáže zvrátit čas. Právě o to se pokusí, aby předešel smrti svých rodičů, nedopatřením ale vznikne alternativní realita, v níž se vrátí mocný Zod z Kryptonu, ale není tam Superman, který by ho dokázal porazit. Flash proto spojí síly se svou vlastní alternativní verzí, Batmanem s tváří Michaela Keatona… a pár dalšími lidmi.

The Flash není zvlášť zajímavý film a není příliš překvapivé, že v kinech propadl. Je to nicméně ideální titul pro zábavnou, nenáročnou podívanou na streamovací službě. Jak jsme přiblížili v recenzi, vyprávění zaujme propletenými instancemi multiverza, humorem mezi hlavními postavami, ale ucházející jsou také vážnější scény o rodině, lásce nebo ztrátě.

the-flash-dc-michael-keaton-batman

Reprofoto: Warner Bros. Pictures/YouTube

Michael Keaton jako Batman v novém filmu The Flash

A velkým důvodem, proč se na film podívat, je samozřejmě Michael Keaton, který se do role superhrdiny s netopýří maskou vrátil po třiceti letech, v průběhu nichž neztratil nic ze svého charisma. Navíc v něm, ale i v jiných postavách, dostaneme místy až překvapivě zajímavé charaktery, které jsou centrem vyprávění a strhávají na sebe mnohem více pozornosti než digitální vizuální efekty kolem nich. A nakonec i kontroverzní Ezra Miller dokáže mnohé přesvědčit. The Flash dnes vychází na HBO Max.


Co ukazují trailery

Rebel Moon

Zack Snyder chtěl natočit Star Wars, Disney se k tomu ale nemělo. Vymyslel proto svůj vlastní vesmír a představí ho v dvojici filmů Rebel Moon o boji rolníků a rebelů proti mocné Říši. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

Godzilla míří do televize v seriálu Applu

Apple představil svůj nový seriál Monarch: Legacy of Monsters, kde se má vedle jiných starověkých monster objevit také slavná Godzilla. Novinka bude sledovat hrdiny zkoumající fungování a minulost utajované organizace Monarch, která bájné příšery dlouhodobě zkoumá. Firma ukázala první záběry, k vidění v článku.


Co si pustit

Temný dům

Disney+  |  Horor/Drama  |  2020  |  108 min.  |  ČSFD

the-night-house-1

Reprofoto: Falcon filmové novinky/YouTube

Film Temný dům

Manžel Beth najednou spáchal sebevraždu a nechal jí za sebou velkou chatu u jezera, kterou jí postavil. S tím, jak zde Beth tráví čas, odhaluje znepokojivou minulost svého chotě a jeho velice zvláštní přístup k architektuře. Temný dům patří mezi pomalejší, více atmosférické zástupce hororového žánru, trpělivějšího diváka ale odmění skvělým herectvím Rebeccy Hall a spirálou do hloubi pohnuté mysli.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.