Jeff Bezos a Elon Musk konečně spolu na cizí planetě. Podívejte se na propracovaný deepfake z kultovního Star Treku

Filip HouskaFilip Houska

jeff-elon

Foto: TheFakening/YouTube

Příslušník rasy Talosianů a kapitán Pike trochu jinak

0Zobrazit komentáře

Oba dva se vidí ve vesmíru. Zatímco Elon Musk dělá vše proto, aby jeho SpaceX v příštích letech vyslalo první turisty za hranice Země a brzy by mělo letět s prvními astronauty, Jeff Bezos s firmou Blue Origin cílí především na Měsíc, byť má vesmírnou turistiku také v hledáčku. V návaznosti na jejich podnikatelské snahy proto youtubový kanál TheFakening vyrukoval s videem, v němž oba vizionáře pasuje do rolí typických pro sci-fi univerzum Star Trek.

Jak je patrné z náhledové fotky, celou simulaci má opět na svědomí technologie deepfake, díky níž je možné velmi věrohodně nahrazovat původní postavy za precizní, digitálně vytvořené modely jiných lidí. Není tomu tak dávno, co jsme mohli být svědky dosazení například Toma Hollanda a Roberta Downeyho Jr. do snímku Návrat do budoucnosti nebo Toma Sellecka do role Indiana Jonese.

I v tomto případě se deepfake dostává do další popkulturní série. Tentokrát jde o vesmírnou ságu Star Trek, která spolu se Star Wars patří k tomu nejlepšímu, co v takzvané galaktické kinematografii kdy vzniklo. Jeff Bezos v novém videu vdechuje život jednomu z příslušníků mimozemské rasy Talosianů, který komunikuje s legendárním Christopherem Pikem, kapitánem hvězdné lodi USS Enterprise. Toho ztvárňuje Elon Musk.

Propracovaná simulace zachycuje jednu z typických scén pilotního dílu seriálu Star Treku nazvaného jako Klec, jenž byl natočen již v roce 1965. Na obrazovky se ovšem dostal až o 23 let později, jelikož jej ihned po vytvoření zamítla televize NBC za to, že byl příliš intelektuální, pomalý a chyběla mu jakákoliv větší akce, která by univerzum Star Trek dostatečně dobře divácky nastartovala.

Bezos není seriálovým mimozemšťanem poprvé

Je poměrně běžné, že se známí podnikatelé s celosvětovým přesahem objevují v různých parodiích. Třeba Musk se objevil ve 26. řadě seriálu Simpsonovi, konkrétně v epizodě Vynálezce, jenž spadl z nebe, kde vymýšlel revoluční nápady pro pana Burnse. Dostal se i do deepfaku k filmu 2001: Vesmírná odysea, za kterým stojí neznámý slovenský vývojář.

Bezose si na paškál vzal například South Park. Ten zakladatele Amazonu a nejbohatšího člověka světa pasoval do role telepatického superpadoucha, jehož podoba se silně inspirovala právě rasou Talosianů ze Star Treku. Tvůrci se pak do Bezose obouvali především z důvodu nelichotivých pracovních podmínek ve skladech Amazonu.

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym