Jitka Dvořáková po 10 letech končí jako ředitelka CZC. Po necelém roce mění šéfa i Mall Group

Do vedení skupiny Mall Group, která patří polskému Allegru, nastupuje Jean Charreteur, jenž také povede značku CZC.

Peter BrejčákPeter Brejčák

jitkadvorakova-6-min

Foto: Mall Group

Jitka Dvořáková odchází z CZC.cz

0Zobrazit komentáře

Jedna z nejvýraznějších tváří tuzemské e-commerce scény mění své působení. Jitka Dvořáková po deseti letech odchází z postu ředitelky e-shopu CZC.cz. Ten spadá pod mateřskou skupinu Mall Group a personální novinky se dějí i v jejím vedení, kde Jakuba Střeštíka střídá manažer Jean Charreteur, jenž nahradí také Dvořákovou. Ke změnám dochází na pozadí hlubší integrace Mall Group do struktur polského Allegra, jenž e-commerce skupinu přebral loni v dubnu.

Jedenašedesátiletá Dvořáková se v oboru pohybuje od roku 2010, do CZC nastoupila jako generální ředitelka v roce 2013. Předtím dlouhodobě působila ve vrcholovém managementu společností Panasonic a Philips. Mezi lety 2019 až 2021 měla na starost také aktivity skupiny Mall Group ve Slovinsku a v Chorvatsku.

„Nyní můžu předat dál byznys, který se dokázal zlepšovat i v nelehkých časech a který vstoupil do první ligy české e-commerce a stal se zaslouženě love brandem,“ komentuje svůj odchod Dvořáková, pod jejímž vedením se obrat CZC dostal za fiskální rok končící v březnu 2021 až na téměř šest miliard korun a vykázal zisk. O rok později ale došlo k propadu na 5,3 miliardy kvůli chabnoucí poptávce nakupujících.

Podle vyjádření se působení v pozici ředitelky CZC Dvořáková rozhodla ukončit sama, své další profesní plány přitom nekomentovala. „Dvojka na trhu s elektronikou“, jak se e-shop prezentuje, má nyní po pětadvaceti letech od svého založení vstupovat do další etapy a pod křídly polského Allegra se má více propojovat se svými zahraničními protějšky.

jean_charretteur_mall_2

Foto: Mall Group

Jean Charreteur, generální ředitel Mall Group

Personální novinky v CZC jsou spojené s její mateřskou skupinou Mall Group. Jejím novým generálním ředitelem je Jean Charreteur, jenž po necelém roce střídá Jakuba Střeštíka a částečně přebere také pravomoci Dvořákové. Jedenapadesátiletý Charreteur do firmy nastupuje se zahraničními zkušenostmi z manažerských pozic mimo jiné ve společnostech Tesco, Metro či Carrefour.

Z pozice generálního ředitele bude mít v Mall Group na starost především aktivity spojené s integrací s mezinárodní e-commerce skupinou Allegro. V nové roli zastřeší jak aktivity Mallu v Česku, tak na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku. „Provázet Mall Group takto převratným integračním procesem je úžasná výzva,“ komentuje Charreteur.

Výzev na něj čeká několik. Od oficiálního prodeje skupiny e-shopů patřících pod Mall Group včetně logistického hráče WeDo, který byl završen loni v dubnu, dostal vývoj ve skupině negativní spád. Pod vedením nového majitele se opět propadla do ztráty a prodělávala stovky milionů korun.

Allegro následně přiznalo, že za Mall Group zaplatilo příliš a z její hodnoty odepsalo 12 miliard, kvůli čemuž se samo dostalo do velké ztráty. V rámci transformace českých e-shopů a propojování jednotlivých aktivit pak nedávno došlo k propuštění 40 procent lidí z IT oddělení Mallu.

Rubriku E-commerce podporujíshoptet

Diskuze (0)

Novinka

Anonym