Kůň výměnou za intimnosti. Nové dokumenty popisují, jak fungují vztahy Elona Muska s ženami ve SpaceX

Miliardář má podle některých výpovědí problém udržovat hranice mezi osobními a pracovními vztahy. Zatím ho to stálo peníze za mimosoudní vyrovnání.

Foto: Midjourney

Elon Musk měl ženě ve svém okolí nabídnout koně, pokud mu udělá erotickou masáž

0Zobrazit komentáře

Kolem jednoho z nejbohatších lidí světa Elona Muska se neustále něco děje a v posledních dnech se přidal i detailní materiál amerického deníku Wall Street Journal. Ten přišel s výpověďmi několika žen pracujících pro jeho společnost SpaceX, podle nichž se hranice mezi pracovními a milostnými vztahy excentrickému miliardáři občas rozpíjejí.

Podle vznesených obvinění a materiálů předložených během mimosoudního vyrovnání měl Musk jedné z letušek na palubě svého soukromého letadla ukázat ztopořený penis a navrhnout, že jí výměnou za erotickou masáž koupí koně. Jiné ženě, absolventce krátce po škole, měl podle výpovědí jejích přátel nabídnout vysoce postavenou pozici ve firmě SpaceX poté, co si spolu vyšli na rande, které vedlo k polibku a nakonec i sexu. Jiná zaměstnankyně Elona Muska zase obvinila z toho, že po ní chtěl, aby s ním měla děti.

Nutno ovšem na začátek říci, že anglosaská společnost, a hlavně její právo, se na milostné vztahy na pracovišti dívá přísněji než ta česká. Soudy v některých státech USA podle Wall Street Journal uznávají i „sexuální upřednostňování“ jako formu obtěžování ve chvíli, kdy ostatní zaměstnanci potvrdí, že jejich šéf dával přednost kolegovi nebo kolegyni, se kterými měl poměr, i kdyby byl oboustranně konsenzuální. Co se týká Elona Muska, interní politika jeho vlastní společnosti SpaceX odrazuje zaměstnance od toho, aby si mezi svými kolegy hledali partnery a partnerky.

Erotická masáž za koně

V roce 2018 proběhlo mezi SpaceX a ženou, která byla Muskovou společností najata jako letuška pro jeho soukromý tryskáč, mimosoudní vyrovnání. Informace o něm pak o čtyři roky později prosákly do médií. Podle serveru Business Insider SpaceX nakonec vyplatilo ženě odškodné 250 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba pět milionů korun), a případ se tak nedostal k soudu.

Musk podle obvinění v roce 2016 letěl do Londýna, a zatímco mu letuška na palubě masírovala ztuhlé svaly, svlékl se a ukázal jí penis. Podle materiálů předložených při mimosoudním vyrovnání jí sahal bez jejího souhlasu na stehno a navrhl, že jí výměnou za erotickou masáž pořídí koně. Letuška, která se v soukromí jízdě na koni opravdu věnuje, podle serveru nabídku odmítla a pokračovala dál v běžné masáži. Po samotné události byla rozhodnutá chovat se, jako že se nic nestalo. SpaceX jí ale následně snížilo počet směn a žena začala mít pocit, že ji Elon Musk za odmítnutí erotické masáže trestá. Podnikatel všechna obvinění popřel, a dokonce na své sociální síti X vtipkoval, že teď už má konečně skandál, který lze nazvat „Elongate”.

Vysoká pracovní pozice za pusu

Jiná žena, jejíž příběh Wall Street Journal popisuje, absolvovala ve společnosti SpaceX stáž v době, kdy studovala na univerzitě. Tehdy Elona Muska oslovila s návrhy, jak firmu vylepšit. Podle svědectví přátel, kterým o tom řekla, kontakt vyústil v rande, to pak vedlo k polibku a nakonec k sexu, se kterým se dívka přátelům pochlubila. V roce 2017 pak Elon Musk čerstvé absolventce nabídl vysokou pracovní pozici ve SpaceX, na kterou obvykle nenastupují lidé rovnou po škole.

Podle dokumentů, které má deník k dispozici, ji v tu dobu zároveň odvezl soukromým letadlem na Sicílii, těsně před tím, než milostný vztah ukončili. Musk se ho pak ale podle ženiných přátel pokoušel obnovit. Často ji v noci zval do svého domu v Los Angeles, kde se nakonec skutečně několikrát zastavila, ale ve vztahu už prý nechtěla pokračovat. Přátelům se měla svěřit, že jí jeho chování ztěžuje novou práci ve SpaceX. Nakonec v roce 2019 z firmy úplně odešla. V současnosti žena prostřednictvím svých právníků opakuje, že s Muskem neměla vztah v době, kdy ve SpaceX pracovala. Její právníci jsou však zároveň právníky Elona Muska.

Dejte mi děti, civilizace se rozpadá

Miliardář se už také dříve nechal slyšet, že ho děsí propad porodnosti, který podle něj přispívá k úpadku naší společnosti. Sám jde proto příkladem. Počal nejméně jedenáct dětí se třemi ženami. Prvních šest se svojí exmanželkou, kanadskou spisovatelkou Justine Musk, jejich prvorozený syn ale zemřel ještě jako kojenec, další tři děti pak má se zpěvačkou Claire Boucher, která vystupuje pod pseudonymem Grimes.

starshipspacex

Foto: SpaceX

Starship s nosnou raketou Super Heavy před startem ze základny Starbase v Texasu

Dvojčata zplodil v roce 2021 ale i s výkonnou ředitelkou své firmy Neuralink Shivon Zilis. Nešlo přitom o výsledek bezhlavého románku, ale o promyšlené dárcovství spermatu. „Nedokážu si představit lepší geny, které bych si mohla přát pro svoje děti,“ cituje Zilis spisovatel Walter Isaacson v životopisu Elona Muska.

Jenže ne všechny spolupracovnice, kterým Elon Musk nabídl svůj genetický materiál, na to nadšeně kývly. Wall Street Journal popisuje příběh ženy, která jeho nabídku údajně odmítla, ale pokračovala v práci pro SpaceX. Jejich pracovní vztah pak podle deníku ochladl. Musk prý odmítl ženě zvýšit mzdu a stěžoval si na její pracovní výkon. Nakonec z firmy odešla s odstupným jeden milion dolarů (zhruba dvacet milionů korun).

V poslední době Musk řeší ale i mnoho dalších problémů pracovního rázu. Nedávno mu akcionáři Tesly, další jeho firmy, schválili rekordní odměnu, není ale jasné, jestli ji uvidí. Automobilku pak také čeká stěhování formálního sídla, protože miliardáři se přestalo líbit ve státě Delaware. SpaceX před pár týdny sice úspěšně otestovalo let svého obřího dopravního systému Starship, vrásky ale Muskovi stále dělá vývoj generativní AI, kterou považuje za hrozbu pro lidstvo.

Jeho startup xAI proto aktuálně bojuje s OpenAI, které Musk kdysi pomáhal založit. Dokonce se nechal slyšet, že kvůli jeho spolupráci s technologickým gigantem Apple zakáže ve svých firmách iPhony. A kapitolou samou pro sebe je Musk a jeho sociální síť X, kterou si pořídil díky svému chvilkovému rozmaru a stále u ní hledá cesty, jak ji efektivně spravovat i na ní začít vydělávat.