Nákupy Martina Cíglera nekončí. Solitea získala slovenskou platební bránu a míří přes tři miliardy

Díky finančnímu zázemí Sandberg Capital technologická skupina rychle roste. Ve 35 zemích již obsluhuje přes 260 tisíc zákazníků.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

cigler2

Foto: Solitea

Martin Cígler, spolumajitel a předseda představenstva holdingu Solitea

0Zobrazit komentáře

Své ambice udělat z technologické skupiny Solitea jednoho z největších hráčů na kontinentu podporuje Martin Cígler jasnými činy. Opět se tak vydal na nákupy a nyní oznámil, že pod svá křídla získal majitele slovenské platební brány Besteron. Právě platby jsou další oblast, kde se chce Solitea ještě více rozvinout. Celá skupina, kterou svými financemi pohání a většinově vlastní slovenský investiční fond Sandberg Capital, letos plánuje v tržbách překročit tři miliardy korun a četné akvizice ji v růstu pomáhají.

Nejnovějším přírůstkem ve skupině Martina Cíglera, který v softwarovém byznysu podniká už od revoluce, je slovenská společnost Pay Solutions. V ní Solitea nakoupila majoritní podíl a získala tak přístup k online platební bráně Besteron, již využívá přes 1 500 internetových obchodů. Součástí Pay Solutions se navíc v rámci celé transakce stala také společnost Tapeon, která zprostředkovává kontaktní a bezkontaktní platby pomocí platebních terminálu v Česku, na Slovensku a ve Slovinsku. Pod hlavičkou Solitey by se teď měly jejich platební technologie rozšiřovat dál v rámci střední a východní Evropy.

„Věříme, že náš vstup do Pay Solutions v kombinaci s aktivitami Tapeonu pomůže společnosti postupovat ještě rychleji. Kvalitní platební řešení mají obrovský potenciál, aby byly úspěšné nejen na lokálním trhu. Jejich vývoj je ale finančně náročný, a proto věřím, že společně dokážeme využít vzájemné synergie a vybudovat konkurenceschopný produkt, který bude atraktivní pro zákazníky v celém regionu střední a východní Evropy,“ říká výkonný ředitel Solitey Martin Cígler.

sol-sand-pay

Foto: Solitea

Martin Cígler (Solitea), Miroslav Kráľ a Róbert Kabina (Pay Solutions), Ivan Duliak (Tapeon) a Martin Skaba (Sandberg Capital)

Cena transakce oficiálně prozrazena nebyla. Pro CzechCrunch Martin Cígler uvedl, že společnosti Pay Solutions a Tapeon by letos měly počítat výnosy ve vyšších stovkách tisíc eur, v přepočtu jde řádově o 15 až 20 milionů korun. Ve vedení Pay Solutions zůstanou i nadále její zakladatelé Róbert Kabina a Miroslav Kráľ, kteří systém pro zrychlení platebních transakcí na internetu zvaný Besteron založili v roce 2014. Díky akvizici Tapeonu bude mít slovenská firma ve svém portfoliu také tři tisíce platebních terminálů a letos plánuje zprocesovat platby za více než 400 milionů eur (téměř 10 miliard korun).

„Platební bránu jsme založili ještě jako majitelé internetových obchodů, které jsme v minulosti provozovali. Systémy, které byly tehdy dostupné, nesplňovaly potřeby trhu, a tak jsme velmi rychle po spuštění získali stovky e-shopů. Stejnou příležitost identifikujeme i nyní po osmi letech,“ říká výkonný ředitel Pay Solutions Miroslav Kráľ. Společně s Tapeonem se z jeho firmy stává v platebním světě významný slovenský hráč, který chce nyní více proniknout i do zahraničí.

„Díky investičnímu kapitálu Sandberg Capital plánujeme uvést na trh mnoho inovací, které budou splňovat kritéria moderní platební brány 21. století. Budou to například odložené platby, schválení obchodníka do jedné hodiny, vyplácení ve 32 zemích Evropské unie ve dvanácti měnách nebo pokročilá napojení na ERP systémy, čímž firmám umožníme jednodušší účtování,“ dodává spoluzakladatel Pay Solutions.

Solitea nejnovější akvizicí posílí svou pozici v oblasti platebních online řešení, se kterými chce podobně jako s dalšími informačními technologiemi expandovat v rámci celé Evropy. V rámci pětatřiceti zemí již obsluhuje přes 260 tisíc zákazníků, kteří jsou z řad komerčních subjektů i státních správ, a v letošním roce očekává konsolidované výnosy přesahující 130 milionů eur (3,2 miliardy korun). Svůj rychlý růst Solitea podporuje řadou akvizic. Nedávno koupila společnost Techniserv IT, loni získala český systém pro autodopravce a posílila také v rámci nástrojů od Microsoftu.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym