PPF posiluje v USA. Na Floridě už vlastní kanceláře a postaví tam i stovky luxusních bytů

Součástí rezidenčního komplexu bude přes 300 bytů s luxusním vybavením včetně bazénů, miktrotržnice, fitness centra nebo psího parku.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

opalrender

Foto: PPF Real Estate

PPF bude na Floridě stavět luxusní rezidenční komplex

0Zobrazit komentáře

Méně východu, více západu. Finanční skupina PPF rodiny Kellnerových posiluje své aktivity ve Spojených státech, kde před časem nakoupila velký kancelářský komplex na Floridě. Teď oznámila, že tam bude společně s partnery stavět také rezidenční projekt s luxusními byty. Půjde o spolupráci s americkým developerem Aventon Companies a PPF tím pokračuje v geografické diverzifikaci svého byznysu. Minulý týden skupina oznámila, že prodá své bankovní aktivity v Rusku v čele s tamním Home Creditem.

Ve Spojených státech není v realitách úplným nováčkem. Začátkem loňského roku PPF převzala kancelářský park v Atlantě a koncem roku pak nakoupila za sedm miliard kanceláře na Floridě, přičemž tato transakce zahrnovala také nákup 12,5 hektaru pozemků pro budoucí development. Pro uskutečnění nového developerského projektu vytvořily PPF Real Estate a Aventon Companies společný podnik, v němž je PPF Real Estate většinovým partnerem.

Stavět budou společně projekt zvaný Aventon Opal, který se nachází v těsné blízkosti inkriminovaného kancelářského objektu SouthPark Center a nabídne více než 300 rezidenčních jednotek ve čtyř- až pětipatrových bytových domech s komunitním parkem. Dokončení projektu se předpokládá během roku 2023. Stojí za ním architektonické studio Scott + Cormia Architecture & Interiors a má vycházet vstříc rostoucí poptávce po kvalitním bydlení v oblasti Orlanda.

„Aventon Opal nabízí nejmodernější jedno-, dvou- a třípokojové jednotky a luxusní vybavení včetně bazénu ve stylu letoviska se soukromými chatkami, letní kuchyni s grilem a venkovní pecí na pizzu a společenské místnosti s mokrým barem, televizí a pokerovým stolem,“ stojí v oficiální tiskové zprávě projektu. Obyvatelé budou mít k dispozici také mikrotržnici, nepřetržitě fungující fitness centrum či klubovnu s pěti soukromými kancelářemi. Součástí bude také psí park a lázně pro domácí mazlíčky.

„PPF Real Estate vítá vytvoření společného podniku s úspěšným developerem Aventon Companies. Tento model spolupráce a obchodního partnerství budeme chtít replikovat i v dalších plánovaných investicích v širším regionu takzvaného Slunečního pásu na jihovýchodě USA,“ uvedl výkonný ředitel PPF Real Estate USA Aaron Smith. Celkový objem investic pro tyto transakce a budoucí rozvoj byznysu na trhu v USA překročil po roce působení PPF Real Estate ve Spojených státech 500 milionů dolarů (11,5 miliardy korun).

PPF Real Estate Holding zahrnuje projekty v Nizozemsku, České republice, USA, Polsku, Rumunsku, Německu, Velké Británii a Rusku. Holding je součástí skupiny PPF. Ta investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe a od poloviny července bude mít nového šéfa. Po zesnulém zakladateli Petru Kellnerovi převezme otěže jeho dlouholetý byznysový partner Jiří Šmejc.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym