Pilulka začala škrtat a NBA získala milovníka tacos, který baví svou výškou i vystupováním

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-17

Foto: Midjourney / Nguyen Lavin/CzechCrunch

Victor Wembanyama (AI) a Martin a Petr Kasovi

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k situaci ohledně české lékárenské skupiny Pilulka, která po nezdařeném úpisu akcií musí škrtat, tak k velmi zajímavému talentu, který se dostal do basketbalové NBA – a byť ještě nehraje, už dělá divy.

Dále vám představíme výsledky české technologické firmy Livesport, která vydělala miliardu korun v čistém, připomeneme velkou transakci mezi brněnským startupem Smartlook a americkým obrem Cisco, nalákáme na návštěvu Masarykovy knihovny, jež se po sto letech otevřela veřejnosti, a znovu si posvítíme na Elona Muska, respektive jeho nové změny, které dělá v Twitteru.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s Martinem Rehákem, spoluzakladatelem české firmy Resistant AI, se kterým si povídáme o velkých investicích do startupů v dnešní době.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Po nezdařeném úpisu akcií Pilulka škrtá. V Praze a Bratislavě propustí třetinu lidí, v Rumunsku skončí

Měří 226 centimetrů, směje se a zbožňuje tacos. Mladík pobláznil NBA, Nike už chystá miliardy

Partner newsletteru

Jsme s vámi nejen ve světě investic. Erste Premier, spolu na každé rozhodnutí.

Livesport vydělal miliardu v čistém, jeho zakladatel Martin Hájek v něm nově drží 90 procent

Miluje matematiku a její algoritmy patří k nejlepším na světě. Teď je nejnadanější studentkou Česka

Nejlepší alkoholová investice? Absint, říká Žufánek. Možná jsme poslední generace, kdy je povolený


Doporučujeme

Investiční šéf J&T

  • Z J&T Arch Investments se rychle stal největší fond svého druhu v Česku a na Slovensku. Investici do Venatoru ale možná bude muset odepsat. Celý rozhovor s Adamem Tomisem.

Pivní šaty na KVIFF

  • Od 30. června do 8. července probíhá v Karlových Varech tradiční filmový festival, na který se sjíždí hvězdy z celého světa. I Anna Geislerová v šatech z piva. Celý článek.

100 největších e-shopů v Česku

  • Kdo je králem české e-commerce? A kdo naopak překvapí? Připomeňte si náš speciál o stovce největších e-shopů v Česku. Podívejte se na něj.

Ze SpaceX do české energetiky

  • Dříve David Pavlík pracoval pro nejznámější světové technologické firmy jako SpaceX, Microsoft nebo Netflix. I pro český ShipMonk. Teď má pomoct s růstem Nano Energies. Celý článek.