Chystané metro E v Praze, řemeslný smažák, jenž se rodí na farmě, a nejvyšší sportovní smlouva dějin

Je tady přehled zpráv uplynulého týdne. Co hýbalo Českem? A jaká témata nás zaujala za hranicemi?

newsletter_17-12-23

Foto: CzechCrunch

Metropole teprve začíná stavět metro D, již se ale chystá linka E

0Zobrazit komentáře

Prahu čeká výstavba na povrchu i v podzemí. Zatímco jeden z nejbohatších byznysmenů v zemi Marek Dospiva hodlá radikálně proměnit centrum města, vedení Prahy pokukuje po další lince metra. Není to tak dávno, co začaly práce na očekávaném Déčku, pomalu se ale rodí plány na metro E, které má být částí okružní linky kolem metropole. Dočtete se o tom v naší pravidelné týdenní rekapitulaci článků. A navrch se dozvíte o sportovci, který svým kontraktem hravě strčí do kapsy i fotbalovou megastar Lionela Messiho.

Článek, který ale během týdne zaujal suverénně nejvíc čtenářů, je o jídle. A ne ledajakém, ale přímo o klasice českých hospodských jídel, nad níž si mnozí šéfkuchaři rvou vlasy na hlavě, jiní ale zkoušejí, jak ji udělat tak, aby nebyla ostudou, ale ozdobou jídelníčku. Redakce se proto vydala přímo po stopách řemeslného smažáku, který vzniká na jihočeské farmě nedaleko Písku.

Nejzajímavější či nejčtenější články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách dozvíte ve vizuální formě.


Co byste měli po tomto týdnu vědět


Podcast

Přál bych si školství, které není jen deklarovanou prioritou, ale ve kterém se vládnoucí politici drží vytyčených cílů – byť je stanovili jejich předchůdci,“ říká učitelský influencer Daniel Pražák v novém podcastu Crunch Čestmíra Strakatého.

Pražák učí na pražské základní škol dějepis a přírodopis, zároveň je aktivní na sociálních sítích, kde má přes dvacet tisíc sledujících a kde popisuje realitu českého školství zevnitř i povzbuzuje mladé pedagogy. Přesto ale přiznává, že v poslední době cítí spíše frustraci. Proč? Pusťte si celý rozhovor a přihlaste se k odběru Crunche, ať vám neuteče ani jeden díl.

Všechny díly podcastu Crunch najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

V Lokálech prodají 400 smažáků denně. Podívali jsme se, jak vzniká ten řemeslný, za který dáte tři stovky

 

Praha začala chystat metro E. Nebude zajíždět do centra, obslouží čtvrti, kde se chystá výstavba


Doporučujeme

Klub pro sběratelky umění

  • Zájem o umělkyně roste, stejně tak roste i zájem žen o sběratelství. Cestu k němu jim chce usnadnit Anna Pulkertová v rámci svého uměleckého startupu. Inspirujte se.

Jak přemýšlí vizionář Bezos?

  • V galaxii budou jednou žít biliony lidí, to znamená tisíce Mozartů a tisíce Einsteinů, věří Jeff Bezos, jeden z nejbohatších mužů planety, jehož rakety už létají do kosmu. Zasněte se.

České Last of Us právě vyšlo

  • Co se stane, když se věda spojí s videohrou – ne však ve smyslu edukativním, ale v žánrech akce a hororu? To si můžete vyzkoušet v právě vydané hře Mycosis, která je dílem jediného českého tvůrce. Přečtěte si víc.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym