Milionář si píchá do žil synovu krev a kolumbijské drama s pohřešovanými dětmi. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-15

Foto: Magdalena Wosinska / Depositphotos

Výstřední milionář a nové kolumbijské drama

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k výstřednímu milionáři, který prý mládne, protože si do žil píchá synovu krev, tak ke kolumbijské dramatické situaci o pohřešovaných dětech, kterou sleduje celý svět.

Podíváme se i na nově schválenou změnu pražské magistrály, zmíníme rekordní pokutu, kterou musí v Evropě zaplatit společnost Meta, doporučíme rozhovor s Čechem, jenž se chce nechat po smrti zmrazit, aby si prodloužil život, a ukážeme budoucnost ověřování věku při nákupu alkoholu, s níž přišel Amazon. A to není zdaleka vše.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s Veronikou Batelkovou, expertkou na dezinformace.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Výstřední milionář mládne. Píchá si do žil synovu krev, podstupuje kolonoskopii a vypadá… zvláštně

Děti přežily pád letadla a za záchranou teď putují samy džunglí. Kolumbijské drama sleduje celý svět

Partner newsletteru

Ve středověku představoval nejbezpečnější útočiště opevněný hrad. Koncept hradu mnoho let celkem spolehlivě fungoval i jako řešení pro ochranu firemního IT. Stačila bytelná hradba firewallů. V dynamickém prostředí, kdy „všichni“ komunikují „odkudkoliv“ a „kamkoliv“, nemá smysl stavět vyšší hradby – podstatná část dění se totiž odehrává vně. Ochrana firmy vyžaduje změny v architekturách, technologiích, ale především v myšlení.

V rámci konference Cisco Day vám předvedeme, jak můžete podnikové prostředí kompletně ochránit s nasazením architektury Cisco SASE (Secure Access Service Edge). Více informací naleznete zde.

Jednadvacet bylo? Amazon spouští ověřování věku při nákupu alkoholu přiložením dlaně

Objevil díru na stárnoucím trhu a ve 32 letech je z něj miliardář. Hledá kupce pro firmy bez nástupce

Vztah mu zkrachoval, protože nechápal vlastní emoce. Jeho aplikaci na ně teď používají tisíce lidí


Doporučujeme

Chce se po smrti nechat zmrazit

  • Probudit člověka z kryoprezervace je sice stále hudbou budoucnosti, věda ale dělá pokroky – a proto nejdražší pohřeb zvolí i Čech Michal Roth. Celý rozhovor.

Killers of the Flower Moon

  • Tříapůlhodinový historický snímek už měl premiéru na festivalu v Cannes. Získal devítiminutový potlesk a recenze ho označující za mistrovské dílo. Celý článek.

Machine Learning Prague 2023

  • Na konferenci ML Prague 2023 (od 2 do 4. června) se můžete těšit na sestavu čtyřiceti mezinárodních odborníků na ML a AI v oblasti obchodních a akademických aplikací. Více informací.

Jak jsme jeli slavit titul Sparty

  • Nejprve jsme si hodiny jízdy do Uherského Hradiště skoro nedokázali představit. Pak jsme sedli do auta Lexus LC 500, které z toho udělalo zábavu. Celá reportáž.

Mediální partnerství

Letošní ročník akce Fénix content marketing se kromě klasických content marketingových disciplín zaměřuje na data, datovou žurnalistiku firem a schopnost ovlivnit byznys i celospolečenský kontext prostřednictvím obsahového marketingu. Můžete si dovolit chybět mezi nejlepšími? Více informací naleznete zde.