Pamětní tisícikoruny pobláznily Česko a LEGO hlásí návrat Pána prstenů. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-6

Foto: ČNB / LEGO

Pamětní tisícikoruna a stavebnice Roklinky

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k pamětním tisícikorunám, kvůli kterým se po Česku stály nekonečné fronty, tak například k nové stavebnici LEGO, která potěší hlavně fanoušky kultovní ságy Pán prstenů.

Pokračovat budeme příběhem o českém kavárenském řetězci CrossCafe, podíváme se na personální šlamastiku ve společnosti Disney, připomeneme, jak se vás dotkne nová politika Netflixu, a také ukážeme architektonický skvost v Olomouci, který byl ještě v devadesátkách prachobyčejnou vilou. A mimo jiné vyzdvihneme náš výběr nejlepších startupů.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Tomášem Mikolovem, odborníkem na umělou inteligenci, se kterým jsme si povídali o ChatGPT, respektive co tento nástroj v podání Microsoftu představuje pro vyhledávač Googlu. (Rozhovor je dostupný i v textové verzi.)

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Na pamětní tisícovky se stály fronty napříč Českem. Na internetu už se prodávají i za pětinásobek

Vznikly v Plzni, loni kavárny CrossCafe oslavily 15 let. V Praze začneme nanovo, říká zakladatel

Partner newsletteru

Zajištěné investice s výnosem dvanáct procent? Vyberte si z aktuální investiční nabídky na Fingood.cz. Více informací naleznete zde.

Jak nám Netflix zakáže sdílet hesla? Firma odhaluje pravidla, nový systém má zamířit i k nám

Pryč s tragickými devadesátkami. Rekonstrukce vrátila olomoucké vile její prvorepublikovou něhu

Od Nepomuku posílá palety do celého světa klientům jako BMW a LEGO. Jde o miliardový byznys


Doporučujeme

💵 Při investování jsme buď akční, nebo jako pštrosi

  • Petr Šimčák je investičním ředitelem české pobočky Amundi. V rozhovoru hodnotí výhled na rok 2023 i chyby běžných investorů. Více naleznete zde.

🗓️ Brand Restart

🎙️ Urban Talks: Alex Lifschutz

🚀 Startupy, které se vyplatí sledovat

  • Je tady náš další žebříček CC25. Seznamte se s českými startupy, které před sebou mají slibnou budoucnost. Výběr naleznete na cc25.cz.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym