Byznys s cyklosedly na míru, nová konkurence Twitteru a krása vozů z Česka v The Grand Tour

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-18

Foto: Posedla / Midjourney

Zakladatelé firmy Posedla a Mark Zuckerberg (AI)

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k české firmě, která staví svůj byznys na výrobě cyklistických sedel na míru, tak k nové sociální síti s názvem Threads, se kterou jde Mark Zuckerberg proti Twitteru Elona Muska.

Dále vám připomeneme zajímavou zmínku o českých vozech od známé moderátorské trojice James May–Richard Hammond–Jeremy Clarkson v show The Grand Tour, vyzdvihneme zprávu o vstupu Footshopu na burzu, podíváme se na další vývoj značky Kara a také doporučíme, k jakému rybníku si zajet na výlet.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát se šéfredaktorem serveru Lupa.cz Davidem Slížkem o nové sociální síti Threads, se kterou jde společnost Meta Marka Zuckerberga proti Twitteru.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Aby zadek nezažíval středověk. Česká firma Posedla pomocí 3D tisku vyrábí cyklistická sedla na míru

Clarkson zaseknutý ve formuli a May poražený Velorexem. The Grand Tour ukázal krásu vozů z Česka

Hlava jako hlava, říká kadeřník Arsov, který se svou milionovou značkou prorazil do klasických drogerií

Tip na výlet: Jeden z nejkrásnějších jihočeských rybníků nabízí koupání i výpravu na ostrov

Tvrdí, že má nejlepší hardware pro umělou inteligenci. Od Nvidie, Gatese a dalších získal 28 miliard


Doporučujeme

Milan Kratina

  • Zakladatel a majitel skupiny Accolade popisuje své plány v rozhovoru, který se odehrával během karlovarského filmového festivalu. Celý rozhovor.

Aby se nelovili žraloci

  • „Žraloci mě vždy fascinovali,“ říká Lucia Baranová. V Mexiku založila neziskovou organizaci, která pomáhá chránit oceán a žraloky v něm. Celý rozhovor.

Tichá hrdinství Paměti národa

  • Výstava Tichá hrdinství, která proběhne v neděli 16. července, je interaktivní expozice, skrze kterou se návštěvníci vypraví do historie dvacátého století. Více informací.

100 největších e-shopů v Česku

  • Kdo je králem české e-commerce? A kdo naopak překvapí? Připomeňte si náš speciál o stovce největších e-shopů v Česku. Podívejte se na něj.