Do Česka míří oblíbený americký fast food Popeyes a Allegro uznalo nevýhodný nákup Mallu

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-6

Foto: Depositphotos / Rockaway

Popeyes v Česku a přepálená cena za Mall Group

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k tomu, že do Česka dorazí několik restaurací známého amerického fastfoodového řetězce Popeyes, který patří k těm oblíbenějším, tak k cenové situaci ohledně polského Allegra a české Mall Group.

Připomeneme si i probíhající kauzu okolo kontroverzního kryptoprojektu Xixoio, který má být vyšetřován také z podezření ohledně praní špinavých peněz, zmíníme zajímavé novinky startupu Neuralink Elona Muska a nahlédneme i pod pokličku fotbalového Juventusu, jenž čelí skandálu. V neposlední řadě vám znovu nabídneme i pohled na (nejen) nové bydlení v Mikulově.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Tomáš Pfeilerem, analytikem společnosti Cyrrus, se kterým jsme si povídali o akvizici české Mall Group ze strany polského Allegra, které samo přiznalo, že cenu přepálilo – a muselo odepsat hned polovinu z její hodnoty.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Do Česka přijde oblíbený americký fast food Popeyes. Bude konkurovat KFC i McDonald’s

Allegro přiznalo, že za Mall Group zaplatilo příliš. Z hodnoty české internetové skupiny odepsalo 12 miliard

Partner newsletteru

Český startup předpovídá vývoj ceny bitcoinu. Na kryptoburzách obchoduje se stovkami milionů

Tak trochu jiný Mikulov. Podnikatel ve vinařské mekce buduje hotel, apartmány pro rodiny a wellness

Proč krachla deskovka Kingdom Come? Dostali jsme přes hubu kvůli aplikaci i upřímnosti, tvrdí autoři

Tykač, Pešková, Šnobr i Barta. Podívejte se, jak vypadala naše investiční konference Money Maker


Doporučujeme

🧑‍💻 Jak pracuje Generace Z? Není korporátně zkažená

  • Karolína Čumriková z HeyFomo.cz si myslí, že na tuto skupinu lidí neexistuje jasný návod. I když by si ho starší přáli. Přečtěte si celý rozhovor.

🚀 Andrej Kiska popisuje exit Aroundu (CC+)

  • Z česko-slovenské scény nikdo neprodal startup za víc než zakladatelé Aroundu. První rozhovor z komunitní sekce CC+ je tady. Více informací najdete zde.

📅 Krása: Proč budí ženská témata silné emoce (7. 12.)

  • Jaká je zkušenost autorek, které v Česku otevírají silná ženská témata? A proč budí tak silné emoce? Více informací zde.

📅 People First: Trendy a výzvy pro rok 2023 (5. 12.)

  • Jaké jsou nejnovější trendy a výzvy pro rok 2023? Co momentálně nejvíc řeší HR, na jaké změny se musí připravit a jaká jsou řešení? Více informací zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym