Inspirativní příběhy z Česka. Připomeňte si nejlepší epizody CzechCrunch Podcastu v roce 2020

Filip HouskaFilip Houska

podcast
0Zobrazit komentáře

Příběhy a klíčové úspěchy českých i zahraničních startupů vám zpravidla servírujeme v článcích, někdy ale psaný text zkrátka nestačí. V loňském roce jsme se proto naplno pustili i do podcastů, kam si zveme přední hosty nejen z českého byznysového a startupového rybníčku, se kterými si za mikrofonem povídáme o jejich cestách, milnících i vizích pro následující roky.

V rámci našeho CzechCrunch Podcastu jsme natočili desítky hodin inspirativního obsahu, kterým přibližujeme vybrané osobnosti a necháváme vás nahlédnout do toho, jak smýšlí. Od neskutečné cesty tvůrců hry Beat Saber nebo světově uznávaného vědce Tomáše Mikolova přes poutavé příběhy velkých tuzemských investorů až po ekologické iniciativy, které mohou mít zásadní dopad na celý svět. O tom všem byla loni v našich podcastech řeč.

Snažíme se, aby byl obsah našich podcastů co nejvíce nadčasový a přínosný klidně i dál než za jedno poslechnutí. Proto přinášíme přehledné shrnutí a výběr toho nejlepšího, co jste v našem CzechCrunch Podcastu mohli v loňském roce slyšet. Přejeme příjemný poslech!

A zapomenout nemůžeme ani na naši podcastovou sérii CzechCrunch Weekly, kterou jsme spustili v loňském roce a pravidelně se v ní každý víkend ohlížíme za tím nejdůležitějším, co se doma i ve světě odehrálo. Nejnovější díl včetně textového newsletteru najdete na ccweekly.cz i ve svých podcastových aplikacích.

***

Jaroslav Beck: V Česku je obří talent. Úspěch Beat Saberu dokázal, že jsme na světové úrovni

jaroslav-beck1

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Jaroslav Beck, spoluzakladatel herního studia Beat Games

Herní megahit Beat Saber pobláznil svět virtuální reality natolik, že se ze skromných podmínek dostal až pod křídla Facebooku, který ho v roce 2019 koupil. Jedním z jeho tvůrců je i hudební skladatel Jaroslav Beck, kterého jsme se v podcastu mimo jiné ptali, jak vlastně tento pohádkový herní zářez vznikal.

***

Martin Rozhoň: Investuji do lídrů s dobrou karmou, po prodeji firmy jsem v tom all in

martin-rozhon1

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Investor Martin Rozhoň

Poté, co prodal vlastní e-commerce skupinu Vivantis, se z Martina Rozhoně stal andělský investor na plný úvazek, který miliony korun investoval do projektů jako VRgineers, Snuggs nebo uLékáře.cz. V podcastu jsme se proto bavili nejen o jeho investorské historii, ale také o jeho profesních hodnotách a jak se staví k duševnímu zdraví.

***

Jiří Hlavenka: Investor tu není od toho, aby táhl firmu až nahoru. V Kiwi.com to ale byla velká jízda

jiri-hlavenka1

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Investor a podnikatel Jiří Hlavenka

Založil první e-shop Vltava.cz i vydavatelství Computer Press, největší slávu mu však v posledních letech přinesla investici do letenkového startupu Kiwi.com, kam Jiří Hlavenka před osmi lety vložil pár stovek tisíc korun. Ty se mu ale zhodnotily tak jako žádná jiná investice předtím a v podcastu mluví nejen o úspěšné jízdě Kiwi.com, ale také o podnikatelském prostředí v Česku a úkolech investorů.

***

Jakub Nešetřil: Musíme mít na stát vyšší nároky. Česko.Digital dělá projekty, na které nejsou peníze

jakub-nesetril2

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Jakub Nešetřil, zakladatel Česko.Digital

Jakub Nešetřil je známý zejména díky svému startupu Apiary, který v rámci miliardového obchodu před třemi lety prodal americkému gigantovi Oracle. Teď je o něm ale slyšet především v souvislosti s projektem Česko.Digital, kde tvoří řadu užitečný projektů, jež se osvědčily i během pandemie. Nejen o tom mluví v našem podcastu.

***

Pavlína Zychová: Digitalizujeme a modernizujeme hotely. S MyStay dojdete sami až do pokoje

pavlina-zychova4

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Pavlína Zychová, spoluzakladatelka travel startupu MyStay

Láska k cestování přivedla Pavlínu Zychovou ke spoluzaložení travel startupu MyStay, který poskytuje stejnojmennou platformu pro digitalizaci práce recepčních a usnadňuje v hotelech check-in a další záležitosti. Pandemie však cestování přitáhla smyčku, a proto se musela hledat nová východiska. O svém příběhu a příběhu celé služby mluví Pavlína v podcastu.

***

Tomáš Mikolov: Startupy často mluví o umělé inteligenci, jen aby byly cool. Do Facebooku mě přetáhl Zuckerberg

mikolov

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Vědec a expert na umělou inteligenci Tomáš Mikolov

Vědec Tomáš Mikolov má za sebou skutečně pozoruhodnou kariéru. V předních technologických firmách planety se zdokonalil nejen v umělé inteligenci a v podcastu upřímně popisuje, jaká pro něj byla práce ve Facebooku nebo Googlu, jak se k ní dostal, co ho zarazilo, ale i důvody svého návratu do Česka.

***

Hana Fořtová: Frusack není jen sáček, ale změna myšlení. Udržitelnost se nemá dělat jen na oko

hana-fortova1

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Hana Fořtová, spoluzakladatelka Frusacku

Spolu se svou spolužačkou Terezou Dvořákovou rozjela projekt, od kterého si slibovala, že omezí používání klasických igelitových sáčků. Spoluzaložila proto startup Frusack, kterému se podařilo prodat více než milion kusů ekologických, znovupoužitelných sáčků, a v podcastu říká, proč už Frusack není jen o sáčcích a proč by se udržitelnost neměla dělat jen na oko.

***

Jan Barta: V Pale Fire Capital chceme ještě investovat až 2 miliardy korun

pfc-jan-barta2-min

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Jan Barta z investiční společnosti Pale Fire Capital

Během několika týdnů pečlivého studia se stal expertem na těžbu zemního plynu a na burze díky tomu udělal životní obchod. Řeč je o Janu Bartovi, tuzemském internetovém podnikateli a investorovi, o němž je v poslední době slyšet nejen díky investiční skupině Pale Fire Capital, ale také jeho nápadům pro boj s pandemií. I o tom jsme se s ním bavili v podcastu.

***

Lucie Neumanová: Není důvod, aby ženy braly méně peněz než muži. Ve Femme Palette to pomáháme změnit

lucie-neumannova1

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Lucie Neumanová, spoluzakladatelka platformy Femme Palette

Má za sebou studia u nás i v zahraničí a šest let ve světovém startupovém centru v Silicon Valley, odkud se vrátila s jasnou misí – pomáhat ženám v jejich kariéře. Lucie Neumanová z Femme Palette v podcastu vysvětluje, proč není důvod, aby muži brali za stejnou práci více peněz než ženy, a objasňuje podstatu tzv. moderního feminismu.

***

David Chmelař: V jihovýchodní Asii stavíme největší srovnávač cen. U nás jsme skryté tajemství

david-chmelar

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

David Chmelař, spoluzakladatel asijského startupu iPrice

Před šesti lety opustil teplé místečko v tuzemské bance, aby si jel plnit sny do Malajsie. Tam rozjel službu iPrice, což je obdoba Heureky pro asijský trh, a v podcastu mluví o tom, jak ho vůbec napadlo, že si založí vlastní byznys v Asii, jak poznal svého byznysového parťáka, se kterým dnes iPrice řídí, a jak se česko-německé dvojici daří dobývat trh, na němž je obří konkurence.

***

? Další hosté:

Diskuze (0)

Novinka

Anonym