Bitva mezi Muskem a Zuckerbergem se odkládá a Pepsi chytře využila etiket na lahvích rumů

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-2

Foto: Pepsi / Midjourney

Lahev Pepsi, Mark Zuckerberg a Elon Musk

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak chytré marketingové kampani, se kterou přišla Pepsi, tak k aktualizaci ohledně zápasu v kleci mezi Elonem Muskem a Markem Zuckerbergem.

Dále vám připomeneme komentář redaktora CzechCrunche Luboše Kreče o „zaprděnosti naší země“, představíme nového šéfa legendární obuvní značky Botas, zmíníme neokoukaná místa Prahy, se kterými přišel deník The New York Times, popíšeme byznysový příběh Portugalce v Česku a také nalákáme na velký rozhovor s Michalem Šmídou z Twista.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Téma našich nejoblíbenějších animáků jsme ve Spoileru pojali, inu, velmi osobitě. Někdo přišel s milou casual záležitostí od Pixaru. A někdo zase odhalil japanofilní anime nerdství.

Všechny díly Spoileru si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Rum se nemá pít s Coca-Colou aneb Jak Pepsi chytře využilo skrytého symbolu Captaina Morgana

Bitva miliardářů zřejmě nebude. Musk si vzpomněl, že musí k doktorovi, Zuckerberg neměl trpělivost

Mediální partnerství

Oceán přežil, tak to oslavil dovolenou za 22 korun. A opět roztočil YouTube do rekordních čísel

Český výrobce mobilních doplňků vyrostl na 375 milionů. Jeho nový lokátor funguje jako Apple AirTag

Magazín New York Times láká do Prahy. A doporučuje neokoukaná místa, která potěší i místní


Doporučujeme

Cukrářský mistr

  • Vlad Ryasnyy začal svět cukrařiny objevovat už jako malý kluk. Díky zkušenostem v zahraničí zjistil, jak důležitou roli v ní hrají fyzika a chemie. Celý příběh.

Vyberte nejoblíbenější startup

  • Hlasujte o svůj nejoblíbenější startup v rámci naší soutěže Startup Awards! Nominační kolo je za námi a známe finálovou dvacítku projektů. Hlasujte zde.

Databáze investic na CC+

  • Všechny venture kapitálové investice do startupů s českými zakladateli, které se udály během posledních let, na jednom místě. Nejen to naleznete na CC+. Více informací.

Svět se změnil

  • O tom, že začne Twisto vydělávat, mluví jeho zakladatel dlouho. Firmu mezitím stihl prodat do Austrálie a teď do Turecka. Má i novou strategii. Celý rozhovor.