Ceny energií klesají a bývalý druhý muž Alzy chce měnit zdravotnictví. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-17

Foto: Nguyen Lavin/CzechCrunch / Tedom Energie

Tomáš Havryluk a Jakub Odložilík

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k velkému rozhovoru s Tomášem Havrylukem, který nám exkluzivně poskytl, tak k situaci ohledně vývoje cen energií se šéfem společnosti Tedom Energie Jakubem Odložilíkem.

Dále se podíváme na výsledky e-shopu Notino, prozkoumáme prodej týmu Charlotte Hornets ze strany legendárního Michaela Jordana, ukážeme, proč je Praha královnou průchodů a pasáží, a nalákáme jak na naše Startup Awards, kde můžete hlasovat pro svůj nejoblíbenější startup, tak na Startup Academy Masterclass, nového programu pro projekty v pokročilé fázi.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s právničkou Alžbětou Solarczyk Krausovou o tom, co znamená takzvaný Akt o umělé inteligenci, který prošel evropským parlamentem.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Ceny energií klesají, dno je blízko. Že už nikdy nebudou levné, je dobře, říká šéf Tedom Energie

Bývalý druhý muž Alzy chce měnit zdravotnictví. Společnost může zlepšit každý, říká Tomáš Havryluk

Partner newsletteru

Již třicet let pomáháme klientům dosáhnout jejich cílů. Naši specialisté disponují jedinečnými znalostmi práva a skvěle se orientují v podnikatelském prostředí. Být lídrem znamená nejen být nejlepší v tom, co děláme, ale i rozvíjet a kultivovat, hledat nové cesty a předvídat výzvy budoucnosti pro právnickou profesi. Více informací o PRK Partners najdete zde.

Praha je královna průchodů a pasáží. Teď má jednu novou, která chodce provede na Těšnov

Jan Bednář končí jako šéf ShipMonku. Logistický startup vybudoval od nuly k miliardám

Ještě nic nemají, i tak získali od investorů 2,5 miliardy. Zaujali slibem evropské konkurence OpenAI


Doporučujeme

Jurský park slaví 30 let

  • Tyranosauři, brachiosauři, triceratopsové… Dinosauří dobrodružství bylo klíčovým okamžikem historie. A hlavně skvělý a skvěle vypadající film. Celý článek.

Startup Academy Masterclass

  • Startup Academy Masterclass otevírá přihlášky vůbec poprvé. Cílem je pomoct pokročilým startupům i s komunitou odborníků, kterou CzechCrunch vybudoval. Všechny potřebné informace.

Podcast s Kryptočechy

  • Poslechněte si náš nový podcast s Annou Štrébl a Jakubem „Kicom“ Vejmolou, který je součástí Kryptočechů, výběru nejzajímavějších osob české kryptoscény. Celý videopodcast.

Nominujte oblíbený startup

  • Ocenění pro startupy v Česku vstupuje do druhého ročníku. Ani tentokrát nechceme rozhodovat sami, nejpopulárnější startup si zvolíte právě vy. Více informací.