Chaos v Silicon Valley po krachu banky a nový podnik Zdeňka Pohlreicha. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-3

Foto: Foto: Venti Views/Unsplash / Oficiální web Zdeňka Pohlreicha

Golden Gate Bridge a Zdeněk Pohlreich

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k největšímu bankovnímu krachu ve Spojených státech od krize v roce 2008, tak k novému podniku, který chystá Zdeněk Pohlreich.

Dále si připomeneme skladové problémy extrémně populárních sběratelských figurek od firmy Funko, doporučíme rozhovor o tom, proč by se měl řešit zákaz TikToku, ukážeme chataření jednadvacátého století a podíváme se na případ ukradení úspěšného dostihového koně v Česku, kterého vlastní čečenský vůdce Ramzan Kadyrov.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Petrem Hotovcem, hlavním analytikem společnosti SoftVision, se kterým jsme si povídali o kontextu pádu Silicon Valley Bank. (Rozhovor je dostupný i v textové verzi.)

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Tak populární, že už je nikdo nechce. Funko vyhazuje zásoby figurek za více než půlmiliardu

Pohlreich chystá nový podnik. České restaurace i zákazníci už dospěli na evropskou úroveň, říká

Partner newsletteru

Z české stáje zmizel kůň Ramzana Kadyrova, dostihový šampion patří k majetku zmrazenému sankcemi

Natland opouští módní online byznys. Uzdravil Zoot a teď skupinu e-shopů za stovky milionů prodává

Domek jako harmonika či příbytek na baterku. Česká Tiny Company posouvá chataření do 21. století


Doporučujeme

Krize, jakou Adidas nepamatuje

  • Po fiasku s rapperem a módním návrhářem Kanyem Westem (Ye) se firmě výrazně propadl zisk. Jaký to bude mít vývoj? Celý komentář čtěte zde.

Barta a Šenkypl o podpoře politiků

  • CzechCrunch přináší rozhovor s internetovými miliardáři pro časopis Umění darovat. V něm popisují, jak přemýšlí o politice a společnosti. Rozhovor si můžete přečíst tady.

Týden mozku 2023

  • Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách. Začíná už v pondělí 13. března v Praze. Více informací o akci zde.

Psychedelika a jejich účinnost na duševní zdraví

  • Hvězdárna a planetárium Brno zve na odbornou popularizační přednášku. Proběhne ve čtvrtek 16. března. Více naleznete tady.