Havrlant je českým podnikatelem roku a Pastrňák podepsal lukrativní smlouvu. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-2

Foto: Peter Varge / Bauer Hockey Czech

Jakub Havrlant a David Pastrňák

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k vyhlášení výsledků soutěže EY Podnikatel roku 2022, kterou ovládl Jakub Havrlant z Rockaway Capital, tak k nové smlouvě hvězdného Davida Pastrňáka.

Zmíníme znovuotevření oblíbeného pražského kina Atlas, připomeneme zajímavý příběh Jana Coufala, zakladatele firem Bikero a Czech Promotion, vyzdvihneme výživný text o tom, jak Pavel Vopařil v krizi zachraňoval Bonami, a také doporučíme velký rozhovor s Davidem Vávrou, který se týká mimo jiné boje s inflací.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu AV ČR, se kterým jsme si povídali o světelném smogu a jeho dopadech na přírodu i zdraví. (Rozhovor je dostupný i v rozšířené textové verzi.)

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Pomáhal stvořit Alzáka, má velkou reklamku, patří mu i Bikero. Trh s koly padá, my šlapeme vzhůru, říká

Barevné kabelky a peněženky táhnou. Česká značka Vuch loni dosáhla obratu přes 210 milionů

Partner newsletteru

Startup Čecha v Oxfordu umí najít nejčastější typ rakoviny. Získal přes 300 milionů korun

Ztráta je v pohodě, ale prachy nemohou dojít nikdy. Jak Pavel Vopařil v krizi zachraňoval Bonami

Českým podnikatelem roku je Jakub Havrlant. Uspěl v digitální ekonomice a investuje do startupů


Doporučujeme

Prodat část firmy bylo nejlepší rozhodnutí

Vedení ČNB nemá tušení, co se bude dít s inflací

MDŽ na Karlově Univerzitě

  • Speciální akce, která pod taktovkou UK Point proběhne ve středu 8. března, je věnovaná ženám ve vědě. Více informací o akci zde.

Neuron Online Club: Jak být světově úspěšnější

  • Ve středu 8. března se uskuteční také online diskuze s vědci a experty pod hlavičkou Nadačního fondu Neuron. Více naleznete tady.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym