Práce na dálku nefunguje a Orlando Bloom bude propagovat české pivo. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

Sam Altman z OpenAI a herec Orlando Bloom

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k názoru šéfa OpenAI Sama Altmana, který se týká trendu práce na dálku, tak k nové spolupráci Staropramenu se světoznámým hercem Orlandem Bloomem.

Dále poukážeme na možný průlom v recyklaci, podíváme se na nové hlavní město Egypta, na jehož výstavbě mají roli i Češi, vybereme další zajímavou architekturu v podobě nevšedně řešeného rodinného domku, připomeneme zprávu ohledně spuštění online tržiště od polského Allegra a také nalákáme na naši další událost, která se koná už zítra.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s investorem Jiřím Hlavenkou o tom, jak kompenzační balíček, představený vládou Petra Fialy, ovlivní podnikatelské prostředí v Česku.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Práce na dálku byl experiment, který nefunguje, říká startupista, jenž světu představil ChatGPT

Orlando Bloom bude šířit pověst českého piva. Herec je novým ambasadorem Staropramenu

Partner newsletteru

 

Milujeme jídlo a gastronomii. Vytváříme zážitky a chutě, na které se nezapomíná. Přinášíme inovaci a inspiraci v každém soustu. My jsme IN Catering! Váš ideální partner pro zajištění firemních a společenských akcí. Tak buďte s námi IN! Více informací naleznete zde.

Z ulice nenápadný, pod svahem plný promyšlených detailů. Rodinný dům mění minimum na velkou věc

České studio staví herní motor, který vás vynese do vesmíru. Umí to, co jiné enginy ne, říká vývojář

Česká investiční služba Portu už lidem spravuje přes 18 miliard korun. Rozpíná se i za hranicemi


Doporučujeme

Příběh české firmy Epico

  • Zakladatelé české značky Epico vědí, jak bude vypadat nový iPhone ještě před jeho odhalením. Musí pro něj totiž včas vyrobit příslušenství. Celý příběh.

Jiří Bis a důchod na Jadranu

  • Jiří Bis vybudoval a před pěti lety prodal známou firmu Bison & Rose. Teď si užívá důchod v Chorvatsku a nejvíc času tráví ve své truhlářské dílně. Celý příběh.

Reshoper

  • Experti na e-commerce poradí, jak pracovat s osobní značkou i jak na efektivní reklamy. Akce se uskuteční ve středu 17. května v prostorách PVA Expo v Praze. Více informací.

Komunita jako klíč k úspěchu

  • Už zítra pořádáme další událost z naší série People First. Povídat si budeme o komunitách, a to hned s několika lidmi z oboru. Více informací.