Řidičské průkazy necháme od ledna doma a mánie okolo Kazmova nového filmu

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo

Foto: Bontonfilm / Policie ČR/YouTube

Kazma a policejní auto

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k novince, díky které od příštího roku nebudeme muset nosit řidičské průkazy u sebe, tak k mánii okolo nového filmu kontroverzního baviče Kazmy, který se chystá do kin.

Dále vás informujeme o zdražení cen za Disney+, představíme slavné plechovkové vody Liquid Death, které nyní dorazily do Česka, zaměříme se na nový investiční hit, nabídneme vám k poslechu dva naše nové podcasty (jeden z finančníkem, druhý o Želvích ninja) a také připomeneme, že do konce srpna můžete hlasovat o nejpopulárnější startup v rámci soutěže Startup Awards.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Leonardo, Rafael, Michelangelo a Donatello. Čtyřka radikálních puberťáků z newyorských kanálů je zpátky v novém filmu Želvy ninja: Mutantí chaos. V podcastu Spoiler tak rozebíráme to, co je na nich nejlepší. A proč mohou sahat po titulu Film roku!

Všechny díly Spoileru si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Řidičské průkazy necháme od ledna doma. Při cestách po Česku postačí malý techničák a občanka

Za ten film mě mohou zažalovat. Není náhodou, že je partnerem advokátní kancelář, říká Kazma

Mediální partnerství

Film, který vám může změnit život. Volné pokračování filmu Úsměvy smutných mužů podle knižní předlohy Josefa Formánka. V kinech právě teď. Více informací naleznete zde.

Mattel přivádí na trh divnou Barbie inspirovanou stejnojmennou postavou z filmového hitu

Nechal se ztratit na voru uprostřed oceánu. Video z přežití strhlo počítadla YouTubu a má rekord

Popeyes na Václaváku otevře hned vedle největšího konkurenta. Těšit se může i Brno


Doporučujeme

Finančník Lubor Žalman

  • V CzechCrunch Podcastu vzpomíná nejen na své bankéřské začátky, ale popisuje i specifika práce pro nejbohatší klientelu, vysvětluje, proč fandí české burze, a také mluví o tom, že nejlepší šance na zhodnocení peněz leží v investování do firem. Celý videopodcast.

Vyberte nejoblíbenější startup

  • Hlasujte o svůj nejoblíbenější startup v rámci naší soutěže Startup Awards! Nominační kolo je za námi a známe finálovou dvacítku projektů. Hlasujte zde.

Databáze investic na CC+

  • Všechny venture kapitálové investice do startupů s českými zakladateli, které se udály během posledních let, na jednom místě. Nejen to naleznete na CC+. Více informací.

Byznys do čela boje za rovnost

  • Lidskoprávní aktivista a konzultant společnosti Deloitte Kryštof Stupka v komentáři píše o stagnaci Česka v oblasti přístupu k LGBTI+ lidem. Celý komentář.