Šéf Slevomatu jde na rodičovskou a drama v OpenAI po nečekaném vyhazovu Sama Altmana

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-6

Foto: Microsoft / Slevomat

Sam Altman a Ladislav Veselý

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k rozhovoru se šéfem portálu Slevomat Ladislavem Veselým o tom, proč odchází ze svého postu a jde na rodičovskou, tak k dramatické situaci ve společnosti OpenAI po vyhazovu jejího CEO Sama Altmana.

Před startem naší investiční konference Money Maker, která začíná už v úterý 21. listopadu (lístky zde), se podíváme na to, jak investovat v divokých časech, ukážeme si start a následný výbuch obří rakety pro cesty na Mars, zmíníme novou sportovní štaci Petra Čecha a poodkryjeme to, jak žije a podniká Tamara Kotvalová.

Ostatní zásadní články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Miliardář Milan Kratina založil skupinu Accolade a naučil Čechy investovat do průmyslových hal. Petr Sklenář jako hlavní ekonom J&T Banky sbírá informace a vyhodnocuje dění na trhu, aby se banka mohla správně rozhodovat o dalších investicích. Oba tak mají velmi dobře zmapovanou nejen českou ekonomiku, ale také mají srovnání se zahraničím, kde působí.

Máme se v Česku opravdu tak špatně, jak někteří říkají? Co by pomohlo odšpuntovat zadrhnutou ekonomiku a nakopnout Česko k růstu? A co bájná gigafactory, která u nás nejspíš nakonec nebude stát? Je to konec světa?

To všechno jsme s Milanem Kratinou a Petrem Sklenářem probrali v našem CzechCrunch Podcastu. Oba budou také řečníky na naší investiční konferenci Money Maker. Ta se uskuteční 21. listopadu v pražském Cubexu a několik posledních vstupenek je stále k dispozici.

Všechny díly CzechCrunch Podcastu si můžete pustit i na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Můžeš se ve 12 připojit na call? Sam Altman se na něm dozvěděl, že končí v OpenAI. Překvapilo to všechny

Z miliardové firmy do domácnosti. Šéf Slevomatu jde na rodičovskou, aby jeho žena mohla pracovat


Partner newsletteru

Proč Umění vína?

  • Malá rodinná vinařství z Čech, Moravy, Rakouska a Itálie. Vinaři jsou pro nás umělci.​
  • Sklad v Praze, 50 000 lahví, doručíme v den objednání nebo do druhého dne kamkoliv v Česku.​
  • Více než 120 exkluzivních produktů, které jinde nenajdete, neochutnáte.
  • Poslední možnost! Od 1. 1. 2024 se mění daňový zákon! Neváhejte!

Královna českého luxusu: V Pařížské prodává hodinky za miliony, na Jadranu kupuje parcely a loví olihně

V populárních kavárnách Ema zruší papírové kelímky. Jen letos jsme jich vydali 300 tisíc, říká jejich šéf

Šílenství jménem WeWork aneb Čím byl výstřední jeho zakladatel Adam Neumann


Doporučujeme

Money Maker už v úterý!

  • Už v úterý 21. listopadu proběhne v pražském Cubexu investiční akce roku s elitními jmény z oboru. Nenechte si ji ujít, dokud jsou lístky ještě k dispozici. Vstupenky a informace.

Popeyes a svoboda

  • Ani po dvou týdnech zástupy lidí, kteří chtějí ochutnat nové burgery, nepolevily. Restaurace přitom leží na skvělém místě pro účast na demonstracích. Glosa Luboše Kreče.

Investiční kvíz o balík peněz

  • Na úterní investiční konferenci Money Maker si můžete poslechnout přední osobnosti a také se zapojit do soutěže. Hraje se o desítky tisíc korun. Více informací.

Influencer roku

  • Jubilejní desátý ročník Czech Social Awards ocenil úspěšné osobnosti i značky ze sociálních sítí. Influencerem roku se stal Čestmír Strakatý. Kdo uspěl?

Diskuze (0)

Novinka

Anonym