Speciál o videohrách v Česku, umělá inteligence od Googlu a pekárna s cronuty, která zavírá

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

newsletter-photo

Foto: Oh Deer Bakery / Google / CzechCrunch

Oh Deer Bakery přinesla do Česka cronuty, teď má ale problémy

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme ke smutnému příběhu okolo pekárny s cronuty i bouřlivému dění ve Spotify. A přidáme tipy na ty nejzajímavější stavby od českého architekta Santiniho nebo příběh bratrů, kteří učí Česko švihat.

Na co jsme ale tento týden obzvlášť pyšní, je náš herní speciál. Najdete v něm žebříček největších českých videoherních studií, zajímavé rozhovory i tři malé hry, ve kterých se můžete takto na konci týdne vyřádit. Představíme vám ale také novou umělou inteligenci od Googlu (včetně jejích trablů) nebo aplikaci, která hravě učí jazyky.

Nejzajímavější či nejčtenější články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách dozvíte ve vizuální formě.


Co byste měli po tomto týdnu vědět


Podcast

„Změny ve financování školství nejsou dramatické, čas ukáže, že jsme měli pravdu. Naše kroky ale neumíme lépe vysvětlovat,“ říká ministr financí Zbyněk Stanjura z ODS v novém podcastu Crunch s Čestmírem Strakatým.

Druhý nejvlivnější muž vlády v něm také kritizoval video premiéra Petra Fialy s Nutellou, vyjádřil se k tolik propíranému zdanění tichého vína a uvedl, kdy bychom v Česku mohli platit eurem. Pusťte si celý rozhovor a přihlaste se k odběru Crunche, ať vám neuteče ani jeden díl.

Všechny díly podcastu Crunch najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

 

Spotify propustí 1 500 lidí. Ztratili jsme kreativitu a náklady jsou příliš velké, píše upřímně jeho šéf

 

Pomáhá s učením stovky jazyků, stáhly si ji už dva miliony lidí. Českou aplikaci teď podpořil investor

 

Česká historická hra v top 10 na světě. Prodeje Last Train Home překonaly očekávání brněnských tvůrců


Doporučujeme

Žebříček českých studií

  • Herní speciál CzechCrunche představuje to nejlepší z českého videoherního průmyslu. Žebříček studií, rozhovory a tři hry, na kterých se můžete vyřádit! Zahrajte si.

Tipy na Santiniho mistrovství

  • Od smrti českého architekta Santiniho uplynulo 300 let. Kam vyrazit za jeho nejkrásnějšími stavbami? Inspirujte se.

Švihadla pro Šviháky

  • Že jsou švihadla jen pro děti? Omyl. Projekt Švihej radí, jak správně skákat nebo jaké švihadlo si pořídit. Stojí za ním dva bratři, dříve profesionální sportovci. Přečtěte si víc.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym