Tesla v Česku zlevňuje svá auta a trénink Hugha Jackmana před Deadpoolem. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-2

Foto: Ryan Reynolds (YouTube) / Tesla

Ryan Reynolds, Hugh Jackman a vůz automobilky Tesla

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k tomu, že Tesla v Česku začala zlevňovat své nejoblíbenější modely, tak k náročnému tréninku, který musí absolvovat filmový Wolverine Hugh Jackman před dalším pokračováním Deadpoola.

Připomeneme vám i podcast, ve kterém Čestmír Strakatý zpovídal Martina Mikysku alias Mikýře, popíšeme nový zaměstnanecký benefit Microsoftu, představíme řeznické krásy podniku Bufáček a mimo jiné dáme nahlédnout do Českého soběstačného domu na Šumavě.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Michalem Kabele, esportovým komentátorem, se kterým jsme si povídali o české esportové scéně a kroku, který podnikla herní organizace eSuba.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Rutina pravého Wolverina aneb Jak náročný trénink musí Hugh Jackman snášet před novým Deadpoolem

Jsem padouch. V očích mnoha lidí jsem kvůli rozhovoru s Shopaholic Adel klesl, říká Mikýř

Partner newsletteru:

BitMEX zveřejnil podrobný vývoj svého systému Proof of Reserves a Proof of Liabilities

Podrobnosti o svých rezervách a závazcích BitMEX poskytl již v červenci 2021 – stal se tak první kryptoplatformou, která tak učinila. V reakci na současný kolaps a krach burzy FTX, který měl rozsáhlý dopad na kryptospolečnost, BitMEX také představil další přehled o bitcoinových rezervách z 9. listopadu loňského roku.

Celý systém byl v průběhu prosince aktualizován tak, aby proces autoverifikace mohl být proveden jakýmkoliv depozitářem bez externího auditora. Více informací zde.

Sázka na tlačenku a sekanou. Řeznickou tradici z první republiky přenesli do malého bufetu v Karlíně

Našli jsme vnitřní i energetickou svobodu. Je v Českém soběstačném domě na Šumavě

LEGO spojilo síly s Dungeons & Dragons. Slavnou hru na hrdiny si zahrajete přímo v nové stavebnici


Doporučujeme

🇮🇱 Jak se Izrael proměnil v zemi hackerů

  • High-tech tvoří většinu exportů Izraele, země je globálním lídrem v kyberbezpečnosti. V Tel Avivu jsme zjišťovali, jak to dokázala. Přečtěte si celý příběh

🗣️ Founders2Founders: Bratislava edition

  • Generativní modely jako DALL-E mají potenciál proměnit svět umění. Řeč o tom byla na debatě CzechCrunche. Podívejte se na ni.

👟 Jak Michael Jordan udělal s Nike miliardový byznys snů

  • Michael Jordan nechtěl ani nastoupit do letadla, aby na schůzku s Nike šel. Pak se ze slavných tenisek Air Jordan stal obří byznys. Přečtěte si celý příběh.

🧑‍💻 OpenText, lídr v ECM, představí novinky

  • Exkluzivní akci pro IT a technické ředitele firem pořádá právě softwarová společnost OpenText – největší světový dodavatel řešení pro správu firemních informací (ECM). Protože jde o kanadskou společnost, novinky si tentokrát můžete vyslechnout přímo v prostorách Velvyslanectví Kanady v Praze, a to ve čtvrtek 26. ledna 2023 od 9.00 do 13.30. Pokud vás téma zajímá, registrujte se, počet míst je omezený. Více informací naleznete zde.