Těžká záchrana Grouponu, marketingový tah roku a poohlédnutí za Money Makerem

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-7

Foto: CzechCrunch / Nguyen Lavin

Plný sál Money Makeru a Jiří Ponrt, jeden z partnerů PFC

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k rozhovoru s Jiřím Ponrtem z Pale Fire Capital, kteří oživují americký Groupon, tak k chytré kampani, o kterou se postaral Snoop Dogg. A také se poohlédneme za naší investiční konferencí Money Maker.

Vedle toho se podíváme na změnu, kterou čeká Ulož.to, zjistíme, proč noví studenti jedné z fakult VŠE už nebudou odevzdávat bakalářské práce, poodhalíme otevření Five Guys v Praze, připomeneme velké čachry v OpenAI a ukážeme, jak vypadá malá džungle ve stanici metra.

Ostatní zásadní články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Miliardář Milan Kratina založil skupinu Accolade a naučil Čechy investovat do průmyslových hal. Petr Sklenář jako hlavní ekonom J&T Banky sbírá informace a vyhodnocuje dění na trhu, aby se banka mohla správně rozhodovat o dalších investicích. Oba tak mají velmi dobře zmapovanou nejen českou ekonomiku, ale také mají srovnání se zahraničím, kde působí.

Máme se v Česku opravdu tak špatně, jak někteří říkají? Co by pomohlo odšpuntovat zadrhnutou ekonomiku a nakopnout Česko k růstu? A co bájná gigafactory, která u nás nejspíš nakonec nebude stát? Je to konec světa? To všechno jsme s Milanem Kratinou a Petrem Sklenářem probrali v našem CzechCrunch Podcastu.

Všechny díly CzechCrunch Podcastu si můžete pustit i na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Řídil miliardy v Alze, teď s dalšími Čechy zachraňuje Groupon. Je to krutě těžké, říká Jiří Ponrt

 

Snoop Dogg u grilu

Mysleli si, že končí s marihuanou. Místo toho se Snoop Dogg postaral o marketingový tah roku

Jak nedělat firemní puč? Zeptejte se v OpenAI: Třetí šéf za tři dny, chaos a snahy, ať se Altman vrátí

Na X glosuje jako Karl von Bahnhof a říká: Energetika se zásadně mění, elektřina teď levná nebude

Malá džungle ve velké stanici. ČVUT přineslo do pražského metra zeleň, o kterou se chytře stará


Doporučujeme

Fotogalerie z Money Makeru

  • Investiční konference Money Maker je úspěšně za námi – a my vám teď přinášíme fotoreport, ať můžete atmosféru načerpat znovu! Podívejte se na fotky.

Fenomén jménem Nuptse

  • Už dlouhé roky se péřovka od The North Face drží na předních místech popularity (nejen) mezi mladými. Proč tomu tak je? I po třiceti letech od vzniku? Celý článek.

Tipy na dárky

  • Čas do Vánoc se krátí. V CzechCrunchi jsme si pro vás ale nachystali tematické tipy, díky kterým načerpáte tolik potřebnou inspiraci na dárky. Inspirujte se.

Je libo podnikat s Dospivou?

  • Česko-slovenská investiční skupina vloží do fondu například síť lékáren Dr. Max, Fortunu nebo své nemovitosti. Plánuje vybrat miliardy eur. Celý článek.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym