Babica české psychologie a jídelna, která se stala obědovým fenoménem Karlína

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-5

Foto: Midjourney / Tereza Veselá Photography

Matka s dítětem a zakladatelé podniku Jídlovice

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k našemu článku, ve kterém se zabýváme tím, jak lidé bez odborného vzdělání prodávají rodičům návod na výchovu dětí, tak k jídelně, která se stává obědovým fenoménem pražského Karlína.

Dále si připomeneme smutnou zprávou ohledně úmrtí Karla Schwarzenberga, nalákáme na trailer na očekávané GTA VI, podíváme se na zápas Jiřího Procházky, ukážeme, co dělat, pokud chcete umět investovat stejně tak dobře jako Michal Semotan z J&T, a v neposlední řadě zmíníme, že naši investiční konference Money Maker proběhne už v úterý 21. listopadu.

Ostatní zásadní články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zdeňku Cendrovi a Otakaru Šuffnerovi se povedlo to, co málokterému českému byznysmenovi: z Prahy vybudovali globální, multimiliardové technologické firmy. Navíc extrémně ziskové, takže i když ani jednomu ještě nebylo čtyřicet, už náleží do žebříčků nejbohatších Čechů a Češek. To, co jejich firmy dělají, může běžnému člověku znít nesrozumitelně: Cendrova CDN77 pomáhá s rychlým načítáním video obsahu na internetu, Šuffnerovo FTMO poskytuje platformu pro burzovní obchodníky.

Oba však představují mimořádně úspěšné a inspirativní byznysové příběhy, ani jeden navíc nikdy nevzali peníze od externích investorů. Jaké je tajemství jejich úspěchu? Kde se vidí za pár let? Jak moc ještě pracují? A co je fascinuje na nemovitostech, jimž oba propadli? To všechno jsme probrali v CzechCrunch Podcastu.

Všechny díly CzechCrunch Podcastu si můžete pustit i na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Babica české psychologie. Jak lidé bez odborného vzdělání prodávají rodičům návod na výchovu dětí

Chtěl trávit více času s rodinou. Otevřel si tak jídelnu, z níž se stal karlínský obědový fenomén


Partner newsletteru


Chcete investovat jako Michal Semotan z J&T? Své tipy a triky prozradí na workshopu na Money Makervu

Air Bank spustí investice do akcií i ETF. Chce být jednodušší než Revolut a levnější než jiné banky

Hodnoty kofeinu a draslíku má extrémní, děti po něm ale šílí. Prime Logana Paula straší lékaře


Doporučujeme

Na Money Maker se slevou!

  • Jen do nedělní půlnoci můžete kupovat vstupenky na investiční akci roku s 30% slevou! Stačí zadat kód FLASHSALES během nákupu. Chci si změnit život.

S veteránem armádních misí

  • Daniel Dvořák se účastnil misí v Iráku i Afghánistánu. V rozhovoru je popisuje a mluví i o tom, proč je třeba si připomínat válečné veterány. Celý rozhovor.

Zbohatnout jako Kratina

  • Inspirace i praktické rady. Vše, co člověk potřebuje, aby začal investovat a vydělávat, na jednom místě. Nenechte si ujít naši investiční konferenci. Více informací.

Superhrdina proti šikaně

  • Šikanu u nás řeší více než polovina základních i středních škol. Kampaň proti ní vede i známý fotograf a jeho roztomilý superhrdina Kidó. Fotogalerie.

Partner newsletteru

Proč Umění vína?

  • Malá rodinná vinařství z Čech, Moravy, Rakouska a Itálie. Vinaři jsou pro nás umělci.​
  • Sklad v Praze, 50 000 lahví, doručíme v den objednání nebo do druhého dne kamkoliv v Česku.​
  • Více než 120 exkluzivních produktů, které jinde nenajdete, neochutnáte.
  • Poslední možnost! Od 1. 1. 2024 se mění daňový zákon! Neváhejte!

Diskuze (0)

Novinka

Anonym