Investor, který kupuje nemovitosti u Temelína, a konec Mordoru na Žižkově. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-3

Foto: Dezidor/Wikimedia Commons / Lavin Nguyen/CzechCrunch

Ústřední telekomunikační budova Žižkov a Vladimír Brůna

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k velkému rozhovoru s investorem Vladimírem Brůnou, který pomáhá s investicemi stovkám úspěšných lidí, tak k zahájení demolice nechvalně známého žižkovského Mordoru v Praze.

Uctíme památku zesnulého Carla Hahna, který v rámci Volkswagenu vymyslel nákup Škodovky a ve Spojených státech proslavil ikonického Brouka, doporučíme zajímavou pražskou pizzerii od Frankieho, nalákáme na naši další událost ze série CC E-commerce, která se rychle blíží, a také vám připomeneme, proč Jaromír Jágr odmítl velkou poctu od Pittsburghu Penguins.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Filipem Zelenkou, redaktorem deníku E15, se kterým jsme si povídali o sociální síti TikTok, respektive jak důležitá je pro prezidentské kandidáty.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Kupuji nemovitosti u Temelína, stříbro držím po tunách a hromadím cash, popisuje investor Brůna

Žižkovský Mordor se začal bourat. Nový projekt od Jiřičné představí developer letos

Partner newsletteru:

Švédská automobilka Volvo nedávno představila svou novou vlajkovou loď – sedmimístné, plně elektrické SUV s označením EX90. Sice se vzhledově odkazuje na úspěšné velké SUV XC90, jde ale o zcela nový vůz s futurističtějším designem, který je prošpikovaný moderními bezpečnostními technologiemi.

Zájemci o nové Volvo EX90 se mohou nezávazně přihlásit k odběru novinek. A ti, kteří to stihnou do 7. února, získají navíc možnost přednostní konfigurace a dodání vozu.

Pizzu se Frankie naučil díky internetu a prodával ji doma. Teď dělá jednu z nejlepších v Praze

Pittsburgh chce vyvěsit číslo 68 mezi legendy. Až poté, co vám vhodím buly v Praze, přeje si Jágr

Lidé šetří, ale oříšky jedou. E-shop Grizly přišel na to, jak být lepší, a poprvé pokořil půl miliardy


Doporučujeme

💡 Jak přežít krizi? Dozvíte se za pár dní

🎥 The Last of Us má za sebou skvělou premiéru

  • Adaptace slavné hry, v níž muž a dívka putují světem po apokalypse, má skvěle nakročeno. Za poslední dekádu byl lepší jen Rod draka. Celý článek čtěte zde.

👾 Lubo Smid hostem našeho seriálu Karlínských 20

  • Co dělá pro kvalitní spánek a psychickou pohodu? Co si nadělil pod stromeček? A jaké jsou jeho dva nejoblíbenější sporty? Nejen to se v rozhovoru dozvíte.

🏠 Vernisáž: Praha zítra? Domy a byty

  • Kde není bydlení, tam není město. Domy a byty jsou základní tkání lidských sídel. O tom bude vernisáž v úterý 24. ledna. Více informací naleznete zde.

Partner newsletteru:

Čtyřicet pět procent zaměstnanců ztratí každý den jednu až dvě hodiny z pracovní doby kvůli tomu, že jsou ve stresu. Připojte se k firmám jako Heureka, Slevomat nebo Eurovia, které se rozhodly nabídnout svým zaměstnancům benefit pro 21. století. Protože spokojený zaměstnanec rovná se produktivní zaměstnanec.

Naši psychoterapeuti jsou dostupní odkudkoliv, kdykoliv a hlavně anonymně. Více informací naleznete zde.