Slavná Marie Kondo už nezvládá úklid a mnohamiliardová Zásilkovna. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-5

Foto: KonMari Media / Packeta

Marie Kondo a Simona Kijonková

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k otočce slavné Japonky Marie Kondo, královny úklidu a zarovnaných šuplíků, tak k velkému rozhovoru se Simonou Kijonkovou ze Zásilkovny.

Pokračovat budeme novým carsharingem v Praze, připomeneme zajímavý český příběh s prodejem pneumatik, doporučíme místo, kam zajít na kávu i kremroli, a také se podíváme na zoubek dost možná největšímu podvodu v historii. A aby toho nebylo málo, pošleme vás také do našeho nového výběru CC25, kde představujeme ambiciózní startupy.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Tomášem Vrankou, analytikem společnosti XTB, se kterým jsme si povídali o vývoji Mety Marka Zuckerberga.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Královna úklidu a zarovnaných šuplíků Marie Kondo otočila: Se třemi dětmi to nejde, mám doma svinčík

Zásilkovna vyrostla na 6,1 miliardy. Zpomalení uspíšilo změny, hlídáme každé procento, říká Kijonková

Partner newsletteru

Dovolujeme si vás pozvat na Valentýn v Lotu. Připravíme pro vás speciální pochoutky a otevřeme šumivá a tichá růžová vína, která pokrmy vhodně doplní. Naše menu brzy naleznete na www.lotofwine.cz.

K prodeji pneumatik se dostal náhodou, teď má obrat přes miliardu. Kola z e-shopů rovnou i přezouvá

Na kávu, kremroli i pro chleba. Mladý pár se rozhodl zpestřit gastronomickou scénu v Ústí nad Labem

Nech doma SUV, jeď radši MHD. Ventolin v hitu k propagaci městské dopravy použil i houkačky a brzdy


Doporučujeme

🚀 Startupy, které se vyplatí sledovat

  • Je tady náš další žebříček CC25. Seznamte se s českými startupy, které před sebou mají slibnou budoucnost. Výběr naleznete na cc25.cz.

💸 Inflace děsí všechny, nejvíc ale bere chudým

🎥 O čem bude třetí, čtvrtý a pátý Avatar?

🗓️ Tajemství řeči těla a analýza vzhledu