Izrael se ocitl ve válce a pražské letiště se pomalu chystá na vlakový spoj s centrem

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

w33kly

Foto: Depositphotos / Letiště Praha

Voják u Pásma Gazy a pohled na oblast letiště v Praze

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k bezprecedentní situaci, kdy byl Izrael přímo napaden teroristy z palestinské radikální organizace Hamás, tak k novinkám, které oznámilo letiště v Praze.

Situaci v Izraeli si více rozebereme v „otázkách a odpovědích“, zmíníme i zprávu o investici bývalého šéfdesignéra Applu do stylového mixéru, doporučíme nové díly seriálu Loki, podíváme se na zajímavou situaci ohledně Airbnb v Praze a nalákáme na naši další událost, na níž vystoupí i Tomáš Čech z Angry Beards.

Ostatní zásadní články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Jak ideálně nakládat s penězi? Stačí mít peníze na spořicím účtu a na důchod mít penzijní připojištění, nebo je v dnešní době vysoké inflace prakticky nutnost investovat? A kdy je ta správná doba začít?

O tom se bavíme v podcastu se zástupci služby Erste Premier Martinem Řezáčem a Jaroslavem Hoťkem, kteří vysvětlují, jak do světa investic proniknout a na co si dát největší pozor. Partnerem tohoto dílu podcastu je Erste Premier.

Všechny díly CzechCrunch Podcastu si můžete pustit i na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

ČEZ vydělává obrovské peníze, ale ne díky skvělým manažerům. Není to jejich zásluha, říká Šnobr

Kofola rozšířila své portfolio o hliněné nádoby, které šetří vodu. Ve firmě koupila podíl za milion


Partner newsletteru

4 Spaces, kancelářskými a coworkingovými prostory v Praze a téměř 500 stávajícími pobočkami po celém světě, nebyl produktivnější způsob práce nikdy bližší.


Letiště Praha počítá, že první vlak přivítá v roce 2030. Bude jezdit z Masaryčky i hlavního nádraží

Koupil byt v centru Prahy, aby mohl vydělávat přes Airbnb. Úřad mu ale podnikání zatrhl

Že jsou Rusové Ivani bez zbraní a netuší, co se děje? Chyba, válka potrvá dlouho, říká Poleščuk


Doporučujeme

Sháníte peníze pro svůj startup?

  • Od angel investorů až po zástupce velkých fondů. CzechCrunch spouští podrobnou databázi českých investorů. Staňte se členy CC+.

Lucie Rektorová

  • Že jsem hezká? Je to spíš na škodu, říká lidovkyně, která brání homosexuály a štvou ji staromilci. Celý rozhovor.

Jak prodávat (na) vlastní triko

  • Díky svému neotřelému marketingu si Tomáš Čech se značkou Angry Beards získal řadu spokojených zákazníků. Jaký recept má? Více informací o události.

Money Maker se blíží

  • Druhý ročník naší investiční konference Money Maker proběhne v úterý 21. listopadu v pražském prostoru Cubex. A opět bude plný elitních řečníků. Vstupenky a více informací.

Mediální partnerství

Nenechte si ujít Týden inovací ČR, největší českou událost s účastí mezinárodních expertů v oblasti špičkových technologií, originálních řešení a umělé inteligence. Těšíme se na vás 10. října v Kampusu ČSOB v pražských Radlicích.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym