Postup týmu Ryana Reynoldse a startupistka, která napálila banku. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-11

Foto: Depositphotos / Charlie Javice/LinkedIn

Ryan Reynolds a Charlie Javiceová

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k velkému úspěchu fotbalového týmu Ryana Reynoldse, který slaví ligový triumf a postup, tak k vývoji okolo americké startupistky, která napálila banku JPMorgan Chase.

Dále se podíváme na to, proč Pražané migrují do Středočeského kraje, nabídneme komentář o dohře pádu Silicon Valley Bank, ukážeme, jak zajímavě se dají v dnešní době využívat luxfery, doporučíme trailer na slibně vypadající české sci-fi a v neposlední řadě nalákáme na další událost z naší série People First, která bude tentokrát zaměřená na budování komunit.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s analytikem brokerské společnosti XB Štěpánem Hájkem o tom, díky čemu se Mark Zuckerberg znovu dostává na výsluní.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Startupistka, která napálila největší banku, si z ní vyvedla miliony. Smí cestovat jen do Miami

Na vlnách z luxfer. V ďáblickém paneláku mají příčky ze skleněných kostek a spoustu světla

Partner newsletteru

Salesdock je B2B agentura, která staví obchodní týmy, zvyšuje performance obchodníků a pomáhá firmám v expanzi na zahraniční trhy. Více informací naleznete zde.

Úspěch českých studentů na největší investiční soutěži na světě. Pětice středoškoláků získala bronz

Blade Runner po česku? Podívejte se na ukázku Bodu obnovy, domácího sci-fi úkazu

Přepisuje pravidla rodinných SUV. Ssangyong Rexton nabízí spoustu muziky za málo peněz


Doporučujeme

Zlaté vejce Mitonu

  • Výdělečnou firmu založil vyučený zahradník Pavel Ryba, kterému v krizi kolem roku 2008 zkrachoval byznys. Tehdy ucítil příležitost ve zlatu. Celý příběh.

Komunitou k úspěchu

  • Už 15. května od 17.30 proběhne další událost z naší série People First, tentokrát na téma komunit. Těšit se můžete na přední hosty z oboru. Bližší informace.

Prasečák z Letů u Písku zmizel

  • Novinář Jindřich Šídlo o historii a ostudě v Letech mluví třicet let. Památník je o krok blíž, podle něj ale bylo nejdůležitější zbourání vepřínu. Celý rozhovor.

Spring Zine Party (6. 5.)

  • Festival selfpublish literatury bude oslavou nezávislých zinů, časopisů, knížek, drobných vydavatelů a mnoha dalších alternativních odvětví. Více informací.