Renáta Kellnerová je 101. nejbohatší na světě a konec značky Dáme jídlo. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-7

Foto: CzechCrunch/PPF v roce 2021 – publikace / Foodora

Renáta Kellnerová a kurýr společnosti Foodora

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak ke konci značky Dáme jídlo, která mění jméno na Foodora, tak k žebříčku nejbohatších lidí světa, kde Renáta Kellnerová zastává 101. místo.

Dále vzpomeneme na Virgin Orbit, který vyhlásil bankrot, znovu se podíváme na mánii okolo ChatGPT prostřednictvím rozhovoru s nejvyšším Čechem ve světě krypta, připomeneme velký obchod v oblasti bojových sportů, informujeme o netradiční – a hlavně dlouhotrvající – dovolené a také vám nabídneme nový videopodcast o umělé inteligenci.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát se zakladatelem zlínské obuvnické firmy Vasky Václavem Staňkem o odkoupení slavné české značky Botas. Rozhovor je k dispozici také v textové podobě.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Značka Dáme jídlo končí. Německý majitel ji přejmenovává a přebarvuje na růžovo

ChatGPT pobláznil svět, podobná mánie tu už ale byla, říká nejvyšší Čech ve světě krypta Larry Čermák

Partner newsletteru

Milujeme jídlo a gastronomii. Vytváříme zážitky a chutě, na které se nezapomíná. Přinášíme inovaci a inspiraci v každém soustu. My jsme IN Catering, váš ideální partner pro zajištění firemních a společenských akcí. Tak buďte s námi IN!

Více informací zde.

Život na moři za 50 tisíc měsíčně. Luxusní výletní loď s vámi během tří let obepluje svět

Vasky odkoupily značku Botas. Po průtazích uvádí novou kolekci, která je botaskami inspirována

Nadace rodiny Kellnerovy dá půlmiliardu na vybudování onkologického centra v Motole


Doporučujeme

Stavíme konkurenci pro ChatGPT

  • Stanislava Fořta fascinovaly černé díry a vystudoval Cambridge i Stanford. Dnes vede vývoj jazykových modelů ve Stability AI. Přečtěte si celý rozhovor.

Mění umělá inteligence vzdělávání?

  • „Zkouška složená umělou inteligencí ukazuje na neaktuální vzdělávací systém,“ říká Daria Hvížďalová v novém CzechCrunch Podcastu. Podívejte se na celý videopodcast.

Jak neztrácet zákazníky?

Už i Equa bank ruší kryptofirmám účty

  • Roman Valihrach se zamýšlí nad tím, co je potřeba k tomu, aby se podařilo narovnat vztah mezi bankami a kryptofirmami. Čtěte celý komentář.

Mediální partnerství