San Francisco v sevření nejen fentanylu, výkupy v Decathlonu a nové hlavní nádraží

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

newsletter-photo-7

Foto: CzechCrunch

Problémy San Franciska i služby Decathlonu vás tento týden zaujaly nejvíce

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k soutěži o novou podobu hlavního nádraží v Praze, tak k reportáži o tom, jak to dnes vypadá v San Francisku. A přidáme miliardářské tipy na vánoční čtení nebo opravdu dobrou pizzu.

Ohlédneme se také za nedávno zesnulým uznávaným investorem Charliem Mungerem, představíme novou posilu naší redakce nebo nástroje, které si osobnosti české startupové a investorské komunity osvojily během roku, co je s námi na světě i ChatGPT.

Nejzajímavější či nejčtenější články z uplynulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách dozvíte ve vizuální formě.


Co byste měli po tomto týdnu vědět


Podcast

Unikátní byznysový příběh z České republiky píší investoři kolem Dušana Šenkypla z Pale Fire Capital. Rozhodli se investovat několik miliard do kdysi slavného amerického slevového portálu Groupon, kterému v posledních letech došel dech a propadly se mu tržby i jeho hodnota na burze.

Čeští investoři v tom ale spatřili příležitost, koupili za velký balík peněz jeho akcie, stali se největšími akcionáři Grouponu a nakonec se rozhodli, že převezmou jeho řízení. Dušan Šenkypl dnes velkou americkou firmu vede z pozice výkonného ředitele a v podcastu mluví o tom, jak s kolegy usilovně pracují na tom, aby Grouponu vrátili zašlou slávu.

Všechny díly CzechCrunch Podcastu si můžete pustit i na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

 

Hlavně nezahni do špatné ulice. Jak vypadá San Francisco, město sevřené epidemií fentanylu?

 

Decathlon začal vykupovat použité vybavení. Nejvíc je dětských kol, v nabídce jsou ale i běžky

 

Dánské hygge v Praze. Hlavní nádraží se radikálně promění, vyroste před ním dřevěná nástavba


Doporučujeme

Návrhy hlavního nádraží

  • Bylo to velké téma tohoto týdne – soutěž na podobu nového hlavního nádraží vyhrálo dánské studio, pak se zvedla vlna nadšení i nevole. Co je ve hře? Podívejte se na fotky.

ChatGPT je s námi už rok

  • OpenAI vypustilo do světa svůj chatbot 30. listopadu 2022. Jak se s ním ve své práci sžily výrazné postavy české byznysové a startupové scény? Celý článek.

Co teď číst podle Billa Gatese?

  • Bill Gates již tradičně vybírá z té nejzajímavější literatury, již v tomto roce četl. Letos ale přidal i pár tipů navíc. Inspirujte se.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym