Už jste si vybrali? Hlasování o nejpopulárnější startup jde do finále, zbývá poslední týden

O tom, který startup se stane letos tím nejoblíbenějším a převezme ocenění na Startup Awards, rozhodují vaše hlasy. Ukažte, jaký projekt vás nadchl.

Iva BrejlováIva Brejlová

startup awardsEvent

Foto: CzechCrunch

Startup Awards 2023

0Zobrazit komentáře

Je jich dvacet a mají hodně společného. Staví na inovativním řešení, ale umějí se velmi dobře přiblížit lidem. Dokážou jim nabídnout technologie tak, že si uživatelé, ať už doma na gauči, v restauraci, nebo třeba ve firmách často ani neuvědomí, jak moc s technologiemi vlastně zacházejí. Startupové projekty nominované do soutěže popularity Startup Awards přitom ukazují širokou škálu toho, jak to možné je. Oceňte ty, které vás nadchly. Ode dneška běží poslední týden hlasování.

Cena popularity se odráží od zájmu veřejnosti o zajímavé české projekty. O tom, kdo se nyní stane jejím vítězem, rozhodují hlasy zaslané do soutěže. Přitom nezáleží na tom, v jaké kategorii se dané startupy pohybují, jak dlouho fungují, na kolik lidí za tu dobu dosáhly, jakým se můžou chlubit obratem nebo kdo za nimi stojí.

Záleží však na tom, jak se za ně dokážou postavit uživatelé, fanoušci či klienti. Každý hlas je důležitý, protože může rozhodnout o finálním pořadí. Nyní je možné vybrat z dvacítky startupů, které hlasující nominovali v prvním kole. Podívejte se na jejich přehled v abecedním pořadí, vyberte si svého favorita a pomozte mu stát se nejpopulárnějším českým startupem.

 

Adventurer – Nástroj pro výlety propojující cestovatele

Campiri – Online platforma pro půjčování karavanů a obytných vozů

CloudTalk – Software vylepšující firmám komunikaci s klienty

CodeNow – Platforma umožňující stavět a vyvíjet nové aplikace a služby.

FlyAway – Aplikace upozorňující na nové akční letenky z rezervačních systémů aerolinek

GoOut – Průvodce pro kulturní akce včetně možnosti nákupu vstupenek

Investown – Aplikace pro investiční crowdfunding do nemovitostí

Manta – Platforma sledující datové toky ve firmách

Medevio – Platforma propojující pacienty, lékaře, lékárníky i pojišťovny a další hráče ve zdravotnictví

Qerko – Aplikace, s níž se návštěvníci v restauracích obejdou bez obsluhy

Sharry – Prostředí chytrých řešení pro kancelářské budovy

Spendee – Služba pro monitorování příjmů a výdajů

Štosuj – Platforma pro pravidelné investování do bitcoinu

Testuj.to – Platforma propojující uživatele s firmami

tlappka – Mobilní aplikace pro majitele psů a koček s dosahem na veterináře

Úžasná místa – Aplikace s tipy na výlety po Česku

VOS.health – Aplikace pomáhající s péčí o duševní zdraví

wflow – projekt, který firmám pomáhá s účetnictvím mimo jiné i umělou inteligencí

Woltair – technologická služba umožňující zavedení obnovitelných zdrojů energie

Worldee – platforma pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat při svých cestách.

Více

Loni se nejpopulárnějším startupem stal Placehunter nabízející tipy na zajímavé výlety. Ukázal, jak silně dokáže oslovit své publikum, které ho doneslo až na jeden z vrcholů galavečera. Ke komu se přesune pomyslné žezlo, ještě stále není rozhodnuto.

Vedle Ceny popularity rozdají Startup Awards další tři ocenění, a to v rámci kategorií Investiční trefa rokuMladý startup a Startupová osobnost. O nich rozhodují porotci z řad odborné poroty a startupových specialistů CzechCrunche. Vítěze všech kategorií vyhlásíme na finálovém galavečeru 12. září v historických prostorách Gabriel Loci.

Startup Awards jsou oceněním, jehož cílem je mimo jiné přitáhnout pozornost k mladým, rychle rostoucím firmám, ukázat, jak jejich nápady ovlivňují běžné životy v Česku i mimo něj, představit veřejně české talenty a upozornit na skutečnost, že startupové nápady jsou všude kolem nás.

startup awards

Foto: CzechCrunch

Startup Awards oceňují významné projekty českého startupového světa

 

Akci pořádá CzechCrunch za podpory generálního partnera společnosti Eset, hlavních partnerů, jimiž jsou Sedlakova Legal a Work Lounge, partnerů Blackfish, Abra Software, edgy.digital a Yord, car partnera Hyundai a venue partnerů Gabriel Loci a Mo-Cha. Podporovateli letošního ročníku akce se staly společnosti Papelote, Ristre, Liftago a Google Cloud.

Poprvé je akce nejen výhradně na pozvání. Část vstupenek uvolňujeme do prodeje. Zakoupit je můžete přímo na webu akce, v prodeji je však jen limitovaný počet kusů.

CzechCrunch startupy sleduje dlouhodobě. Dnes je médiem s širokým zásahem i spektrem pokrývaných témat, se startupy ovšem kdysi začínal a mladé firmy už roky podporuje. Mezi naše aktivity v oboru patří pořádání řady akcí pro zakladatele i investory, vzdělávací projekt Startup Academy, oborový přehled startupů, které se vyplatí sledovat, i datový přehled o českém trhu mladých firem a investic do nich a dlouhodobé budování komunity v offline i online prostoru.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina