Změna Masarykova nádraží a nové filmy ze světa Pána prstenů. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-1

Foto: HBO / Penta

Gandalf a Masarykovo nádraží

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k vývoji Masarykova nádraží v Praze, tak k velké zvěsti z filmového světa, která se týká příprav několika nových filmů ze světa Pána prstenů.

Pokračovat budeme novými plány Billa Gatese v pivovarnickém byznysu, prvním krokem k zálohování PET lahví a plechovek v Česku, podporou Microsoftu pro nákup Activision Blizzardu, originální kampaní výrobce kečupů Heinz i personálními změnami v polském Allegru.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Jiřím Tylečkem, analytikem společnosti XTB, se kterým jsme si mimo jiné povídali o závislosti na ruské ropě. (Rozhovor je dostupný i v rozšířené textové verzi.)

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Masarykovo nádraží se mění a míří do 21. století. Zmizela osa zla a vrací se dávná noblesa

Bill Gates koupil za 20 miliard korun podíl v pivovaru Heineken. V Česku mu patří Starobrno či Březňák

Partner newsletteru

Naším oblíbeným brokerem je XTB, investiční aplikace s českou podporou, kde můžete investovat do skutečných akcií a ETF s 0% poplatky.

Polský pokus nastartovat Mall. Allegro začalo škrtat náklady, propouští v něm 40 procent ajťáků

Zanechal vrcholového sportu a pustil se do Pokémonů. Na kartičkách dnes vydělá i miliony týdně

Ztracený v moři přežíval měsíc na kečupu. Firma Heinz teď hrdinu hledá, aby mu koupila novou loď


Doporučujeme

Jan Kofroň o vývoji války na Ukrajině

  • „Kdyby válka skončila teď, na Wikipedii bude, že vyhrálo Rusko. Konec je daleko,“ říká armádní expert. Rozhovor čtěte zde.

Přihlášky do Startup Academy

  • Věříme, že každý zakladatel startupu svým nápadem mění svět k lepšímu. A my to chceme podporovat. Více informací tady.

Pragueshorts Film Festival 2023

Česko produkuje skvělé lidi

  • „Česko produkuje skvělé lidi, ale málo světových firem. Potřebujeme zabrat,“ říká Richard Valtr z Mews. Podcast poslouchejte zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym