Forejt s novým burgerem pro McDonald’s a Češi s aplikací pro Schwarzeneggera. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-14

Foto: Christos Kalohoridis/Netflix / Foto: Jitka Pavlova/Flickr

Arnold Schwarzenegger a Přemek Forejt

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k Přemku Forejtovi, který v rámci spolupráce s McDonald’s představil nový burger, tak k zajímavému úspěchu české firmy STRV, která vyvinula fitness aplikaci pro Arnolda Schwarzeneggera.

Dále informujeme o konci sdílených skútrů BeRider v Praze, zrekapitulujeme cestu Jaroslava Becka, který po šesti letech odchází z Mety Marka Zuckerberga, připomeneme záhadné pohřešování malé dívky, které nakonec pomohl vyřešit i Netflix, a také zmíníme zprávu o převzetí dárcovské platformy Donio ze strany českého Livesportu.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne

  • Dárcovskou platformu Donio přebírá Livesport, letos zřejmě dosáhne vysbírané miliardy
  • Sdílené skútry BeRider v Praze končí. Škodovka pro ně nenašla partnera a už je nechce dál dotovat
  • Při doručení nákupu můžete odevzdat nepotřebné knihy. Rohlík spustil spolupráci s Knihobotem
  • Jaroslav Beck pomohl stvořit Beat Saber a největší herní studio v Česku. Teď po šesti letech odchází
  • Montana zakázala TikTok. Bude to zkouška, jestli stejný krok projde i v jiných amerických státech

Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s Petrem Koblicem o tom, co chystá pražská burza a jak má v plánu přilákat nové investory.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Přemek Forejt vytvořil nový burger pro McDonald’s. Je překvapivě nemekáčovský, plný okurek a omáček

Roky po ní neúspěšně pátrali. Pak na unesenou holčičku upozornil divák, který ji viděl na Netflixu

Partner newsletteru

Investujte do projektu společnosti MS-Invest a.s., klíčového developera na poli středně velkých projektů v Praze a Brně. Připraven je projekt s pevně stanoveným zhodnocením 12 % p.a. Více informací naleznete zde.

Podnikat začal jako teenager, první miliardu měl v 25 letech. Teď pomáhá autům vidět a koupil Forbes

Arnolda Schwarzeneggera zaujal design od STRV. Pak s ním Češi vymysleli novou fitness aplikaci

Manželé pověsili lékařskou praxi na hřebík, koupili rozpadlou sklárnu a začali se věnovat psům


Doporučujeme

Heels Make Deals

  • Bezradné hospodyňky by měly být v reklamách zaměřených na ženy dávno pasé. Proti podobným stereotypům se vymezuje české studio Heels Make Deals. Celý příběh.

TMBK v Karlínských 20

  • Známý autor satirických koláží byl hostem našeho seriálu Karlínských 20, kde prozradil své oblíbené pražské podniky i nejlepší kariérní rozhodnutí. Celý rozhovor.

Zemřela legenda pokeru

  • Byl prvním hráčem, který na živých turnajích vyhrál přes jeden milion dolarů. A do toho napsal knihu, která ovlivnila celý pokerový svět. Celý příběh.

F2F: Brno edition

  • Léto se pomalu blíží a s ním i naše oblíbené networkingové setkání Founders2Founders. Tentokrát se potkáme na palubě parníku na Brněnské přehradě. Více informací.

Mediální partnerství

Největší bitcoinový veletrh v Evropě bude už 8. června v pražských Letňanech – 130 světových speakerů, 100 stánků bitcoinových firem a 1 0000 návštěvníků. Česko je světová bitcoinová velmoc a už nyní se o tom společně přesvědčíme. Více informací naleznete zde.