Popeyes otevře v Česku několik restaurací a Cisco chce koupit brněnský Smartlook. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-10

Foto: Popeyes / Smartlook

Pobočka fast foodu Popeyes a šéf Smartlooku Petr Janošík

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k novinkám okolo otevření oblíbeného fastfoodového řetězce Popeyes v Česku, tak k záměru Cisca koupit brněnský startup Smartlook, který se zaměřuje na analýzu chování lidí online.

Dále vám dáme tip na novou atrakci na Václavském náměstí, během které poznáte příběh Plzeňského Prazdroje (a ještě se nejpopulárnější pivo v Česku naučíte správně čepovat), připomeneme zajímavé spojení mezi startupem Twigsee a Bakaláři, ukážeme nové bankovnictví od Komerční banky a v neposlední řadě nalákáme na náš další ročník Startup Awards.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s europoslancem Ondřejem Kovaříkem o novém evropském nařízení, které má vnést pořádek do světa kryptoměn. Rozhovor je k dispozici také v textové podobě.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Konkurence McDonald’s a KFC přichází. Popeyes letos v Česku otevře rovnou čtyři restaurace

Kinští otevírají zámek lidem i na noc. Přespat lze ve věži, v někdejší konírně i ve mlýně

Partner newsletteru

Vládneme paragrafy, ale mluvíme lidskou řečí. Pomáháme nejen startupům, marketingovým agenturám nebo e-commerce projektům, ale i firmám z pestré palety offline byznysu.

Natočili jsme osmidílnou videosérii Korporadna s praktickými a srozumitelnými tipy pro podnikání zdarma – od založení firmy přes investice nebo ESOP až po tvorbu holdingu.

Chce dělat aplikace bez vývojářů, díky ChatGPT mu to jde ještě rychleji. Český startup hlásí investici

Na Václaváku otevřela atrakce za půl miliardy. Má 10 pivních tanků a ukáže příběh Plzeňského Prazdroje

V Olomouci šije boty i pro Forejta nebo Yzomandiase. Teď chce lidi učit vyrábět si vlastní tenisky


Doporučujeme

Rozhovor s Peterem Hajdučkem

  • Zakladatel miliardového teniskového byznysu Footshop popisuje v rozhovoru, proč se rozhodl jít na burzu a co chystá dál. Celý rozhovor.

Startup Awards

  • Ocenění zajímavých mladých firem, které mohou změnit pravidla hry ve svém oboru. Spustili jsme Startup Awards! Bližší informace.

Rozhovor se šéfem Babišova fondu

  • Jozef Janov už deset let vede fond Hartenberg, který investuje do e-shopů i nemovitostí. V rozhovoru popisuje strategii pro další roky. Celý rozhovor.

Startup Night (25. 4.)

  • Mezi-univerzitní setkání studentů se zájmem o startupy, inovace a společensky prospěšné podnikání. Více informací.

Partner