Z Binance odtékají miliardy a Justin Bieber se pustil do H&M. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

Zpěvák Justin Bieber a šéf Binance Changpeng Zhao

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k jednomu z největších obchodů tohoto roku, tak ke sporu, který vedl zpěvák Justin Bieber s módním řetězcem H&M kvůli zneužití jeho jména.

Podíváme se znovu také do světa kryptoměn, konkrétně na burzu Binance, ze které odtékají miliardy, připomeneme zprávu o tom, že taxislužbu na letišti v Praze bude nově provozovat Uber, a mimo jiné vám doporučíme pár vánočnějších záležitostí – od výběru zajímavých knih až po netradiční pohádky od umělé inteligence.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Tomášem Vrankou, analytikem společnosti XTB, se kterým jsme si povídali o vývoji akciových trhů a také akciích těch nejsilnějších technologických firem planety.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Je to odpad. Justin Bieber se opřel do H&M kvůli kolekci s jeho osobou, obchod ji raději stáhl

Z Binance odtékají miliardy, slavní auditoři radši končí práci pro kryptobyznys. Může být ještě hůř?

Inuitské rozlišování měsíců či planetární politická analýza. Vybíráme knihy, které nás letos zaujaly

Na Malou Stranu dorazila udírna až z Texasu. Je srdcem nového podniku, kde se specializují na BBQ

Jako Lidl, ale na internetu. Český online diskont Freš chce s miliony v zádech doručovat i mimo Prahu

Petr Rychlý s cígem vás vítá v první ukázce nekorektního Last Holiday. Potkáte i bábu na nádraží


Doporučujeme

✍️ Retail parky vynáší i devět procent ročně, říká investor

  • Roman Latuske, partner ZDR Investments, byl roky na manažerských postech v médiích. Teď spoluvlastní firmu, která kupuje obchoďáky. Přečtěte si celý rozhovor.

🎄 Netradiční vánoční pohádky podle ChatGPT

  • Pravda, Tři oříšky pro Popelku to nejsou, ale pobaví. Poprosili jsme program společnosti OpenAI, aby napsal vánoční pohádky. Podívejte se na výběr.

🌎 Třicet procent Země má sloužit biodiverzitě

  • Celosvětový objem peněz na biodiverzitu se navýší dvojnásobně a zvýší se její ochrana. Naopak výrazně snížit se má používání pesticidů a dalších látek. Přečtěte si rozhovor.

📅 Vánoční oběd pro lidi bez domova (26. 12.)

  • Na druhý svátek vánoční proběhne v Brně vánoční oběd pro lidi bez domova a potřebné. Vítáni jsou všichni dobrovolníci. Více informací zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym