Český Mews získává obří investici v miliardách a Ricky Gervais jede do Prahy. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-8

Foto: Mews / Echo Promotion

Zakladatel startupu Mews Richard Valtr a Ricky Gervais

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k obří investici, která český startup Mews posouvá o kus blíže ke statusu jednorožce, tak také k očekávanému příjezdu jednoho z největších britských komiků Rickyho Gervaise do Prahy.

Vedle toho se podíváme i na další čachry v Twitteru pod taktovkou Elona Muska, zrekapitulujeme úspěšný rok pro společnost CDN77 Zdeňka Cendry, nalákáme na nový film Christophera Nolana s atomovým výbuchem, potěšíme vlakové fajnšmekry novým vozem s panoramatickými okny a samozřejmě připomeneme recenzi na druhého Avatara.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Radomírem Pánkem, ředitelem ústavu fyziky plazmatu Akademie věd ČR, se kterým si povídáme o průlomu v jaderné fúzi.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Christopher Nolan nedělá kompromisy. Film Oppenheimer ukáže atomový výbuch bez digitálních efektů

Prožíváme rekordní rok, říká Zdeněk Cendra. Jeho CDN77 roste ve všech ohledech a překročí 2,5 miliardy

Partner newsletteru

Zakládáme dětské skupiny i firemní školky po celém Česku, abychom vytvořili skvělé prostředí pro děti a pomohli rodičům lépe vyvážit rodinný a pracovní život. Taky děláme firemní teambuildingy a stavíme dětské koutky na akcích. Více zde.

Nový rozměr sledování ubíhající krajiny. V Česku začne jezdit vlak s panoramatickými okny

Delší ubytování byl těžký problém, tak pro něj Češka založila startup. Teď nabrala 200 milionů

Trefný humor bez servítek. Slavný britský komik Ricky Gervais jede pobavit Prahu


Doporučujeme

✍️ Rozhovor s Andreou Daňkovou

  • Když zjistila, že herectví pro ni není to pravé, změnila obor. Dnes se přičiňuje o to, aby se české zdravotnictví posouvalo kupředu. Přečtěte si celý rozhovor.

🎥 Viděli jsme nového Avatara. Stojí za zhlédnutí?

  • Viděli jsme Avatar: The Way of Water. Z nového výletu na Pandoru a mezi Na’vi se tají dech, žádný jiný film nevypadá tak dobře. Přečtěte si komentář.

🍃 Udržitelné firmy ’22, nový speciál CzechCrunche

  • Spojuje je ohled na životní prostředí a potenciál inspirovat ostatní. Podívejte se na projekty, které se dostaly do výběru Udržitelné firmy 2022. Prohlédněte si výběr.

📅 Slastné a huňaté! Sbírka pro psy a kočky (21. 12.)

  • Tradiční psí a kočičí sbírka v Heroldových sadech v Praze. Darujte to, co mazlíčkům udělá největší radost – od hraček přes dobroty. Více informací zde.

Partner newsletteru

Děkujeme všem firmám i našim zákazníkům za přízeň v roce 2022 a nezapomeňte vaši sváteční tabuli provonět nejlepším pepřem světa. Váš .pepper..field.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym