Mikýř baví Česko v AZ-kvízu a Apple představil revoluční brýle. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-16

Foto: Česká televize / Apple

Mikýř v AZ-kvízu a brýle Vision Pro od Applu

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k Applu, který na své tradiční vývojářské konferenci představil revoluční brýle pro virtuální a rozšířenou realitu, tak k zábavě z tuzemského internetu v podobě AZ-kvízu s Martinem Mikyskou alias Mikýřem, která dobývá Česko.

Dále zjistíme, jaký startup nasadila Česká spořitelna do svého bankovnictví, připomeneme zprávu o prodání mediálního byznysu v čele s Extra.cz ze strany Jana Barty a spol., upozorníme na možný konec parkování zdarma pro elektromobily v Praze a také nalákáme jak na náš nový speciál o osobnostech z české kryptoscény, tak na blížící se událost s předními hosty z oboru e-commerce.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát se sportovním marketérem Tomášem Jančou o tom, proč se Saúdové tak moc pouští do globálního sportu a lákají špičkové fotbalisty, ale i golfisty.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Průlom. Česká spořitelna nasazuje startup, do nějž investovala, do svého bankovnictví

Odbočka z úžasné poutě internetem, Mikýř zavítal do AZ-kvízu. Anonymita mu nevyšla

Partner newsletteru

Preston Capital je česká finanční skupina, která nabízí investice do projektů v oblasti realitního byznysu, energetiky a private equity. Spojující linka nabízených investičních služeb je udržitelnost, která je zásadní pro naši budoucnost. Jednou z aktuálně klíčových investic je odkup bioplynových stanic v Česku a na Slovensku a jejich modernizace pro výrobu čistšího biometanu.

Více se o společnosti Preston Capital a nabízených možnostech investice dozvíte zde.

Středoškoláci z Ostravy vydali hru, která připomíná Half-Life. Vezme vás do alternativního Česka

Stallone, Statham, Megan Fox, 50 Cent. Po letech se vrací Expendables, pokračování dostalo trailer

V Hradci vznikne dočasné náměstí. Lidé si ho vybrali, teď budou i sázet záhony a sestavovat lavice


Doporučujeme

Kryptočeši

  • Krypto je jako jízda na horské dráze a teď je možná v útlumu, pořád se tam ale odehrávají fascinující příběhy. Tady je desítka těch nejzajímavějších osobností. Kryptočeši pro rok 2023.

Lidl je největší retailová inovace

  • Online tržiště jsou ověřený model. Nemusíme pochybovat o tom, zda budou fungovat, popisuje exšéf Mallu Oldřich Bajer ve velkém rozhovoru. Celý rozhovor.

Očima úspěšných

  • Petr Bena, Erika Eliášová, Dušan Šenkypl i Tomáš Havryluk. Jak uspěli? Nejen to se dozvíte už 19. června na naši další události ze série CC E-commerce. Vstupenky a více informací.

Startup Awards 2023

  • Ocenění pro startupy v Česku vstupuje do druhého ročníku. Ani tentokrát nechceme rozhodovat sami, nejpopulárnější startup si zvolíte právě vy. Více informací.