Občanku už konečně budeme moci nechat doma a pohled na to, jak se plní Masaryčka

Pravidelný nedělní přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo?

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-5

Foto: Penta / Státní tiskárna cenin

Interiér části Masaryčky a občanský průkaz

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k Masaryčce, která se pomalu plní, tak k situaci, kdy si konečně budeme moci nechat občanku doma – a fungovat s digitální verzí.

Dále se podíváme na šetření Evropské unie, které se nelíbí příliš nízké ceny elektromobilů z Číny, představíme zásadní produkty Applu z jeho zářijové prezentace, nalákáme na novou knihu o Elonu Muskovi, doporučíme návštěvu první oficiální prodejny Pokémon v Česku a shrneme Startup Awards, největší startupovou akci roku.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Pozoruhodná kariéra Karolíny Mrozkové zahrnuje módní přehlídky pro slavné značky, prestižní světové školy i startupový svět investic. Poslechněte si příběh o tom, jak se tak trochu náhodou stala topmodelkou, která pracovala pro Chanel či Karla Lagerfelda, do toho stihla vystudovat prestižní americkou školu a následně se z módních přehlídek vydala do nelítostného světa peněz.

Po úspěšné štaci v americkém venture kapitálovém fondu White Star Capital se nedávno vrátila do Česka, kde nyní působí ve fondu Credo Ventures.

Všechny díly CzechCrunch Podcastu si můžete pustit i na SpotifyGoogle PodcastsApple Podcasts a také na YouTubu. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Masaryčka se plní. Sedí tu už samotná Penta a otevřely i první restaurace, kavárna a cukrárna

Tržby 4,5 milionu, ale se ztrátou 21 milionů. Platforma Fondee masivně investuje do expanze


Partner newsletteru

Letošní mezinárodní konference Happiness@Work Live! si posvítí na Štěstí a leadership. Už 19. října v pražském Kongresovém centru vystoupí Jos de Blok, Janka Haderková, Mark C. Crowley, Radvan Bahbouh, Jan Vlachynský, Olga Vlachynská a další. Součástí bude i oblíbené Happy Expo, zážitková zóna, skvělý catering nebo třeba dětský koutek. Více informací naleznete zde.


Apple prostě miluje Prahu. Podívejte se na reklamu na iPhone 15, která se točila v Česku

V Liberci vymysleli nástřik staveb, který dává čas hasičům. I hodinu chrání ocel před roztavením

Pikachu v Praze. Na Václaváku otevřela oficiální Pokémon prodejna, je jediná v Česku


Doporučujeme

Startup Awards jsou za námi

  • Galavečer největší startupové akce roku odhalil letošní vítěze, o kterých se můžete dozvědět přímo na startupawards.cz, kde najdete i fotoreport. Kdo vyhrál?

Normalizujme obezitu!

  • Být tlustý není super, je třeba s tím něco dělat. Ale zahánět kypré lidi do kanálů také není řešení, píše v komentáři Lenka Chlubnová v souvislosti s reklamou Applu. Celý komentář.

Money Maker se blíží

  • Druhý ročník naší investiční konference Money Maker proběhne v úterý 21. listopadu v pražském prostoru Cubex. A opět bude plný elitních řečníků. Vstupenky a více informací.

Databáze investic

  • Všechny venture kapitálové investice do startupů s českými zakladateli, které se udály během posledních let, na jednom místě. Nejen to naleznete na CC+. Více informací.