Yemi A.D. poletí do vesmíru a český startup, který renovuje byty. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-7

Foto: Nova et Vetera / Archiv Yemi A.D.

Aldar Tsybyktarov a Vítězslav Pelc ze startupu Nova et Vetera a choreograf Yemi A.D.

0Zobrazit komentáře

S nedělním večerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k historické události, během které se na cestu k Měsíci vydá český kreativec Yemi A.D., tak k tuzemskému startupu, který postavil byznys na renovaci bytů.

Vedle toho se podíváme také na další dění okolo příchodu amerického fast foodu Popeyes do Česka, nabídneme pohled na novou čtvrť v Plzni od britských architektů a mimo jiné představíme novou streamovací službu, která má ambice stát se na českém trhu velmi populární.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát s Markem Rosou ze společnosti GoodAI, která se snaží o vývoj takzvané obecné umělé inteligence. S ním jsme si povídali o ChatGPT, novém textovém modulu od OpenAI, a rozvoji umělé inteligence jako takové.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Z úspor koupili starý byt, opravili ho a úspěšně prodali. Český startup dnes renovuje sto bytů za rok

Britské ikonické studio bude stavět v Plzni. Podle jeho návrhu vznikne nová čtvrť v centru

Partner newsletteru

Na jihu Čech otevřela prodejna, kde bez prodavačů nakoupíte i v noci. Nabízí žrádlo pro psy a kočky

Do českého datového startupu Manta vstupuje americký obr. Je to další díl skládačky, říká zakladatel

Profi 3D tisk na tiskárně pro hobíky. Strojtools boduje s dostupným vylepšením pro tiskárny od Průši


Doporučujeme

🏔️ Reportáž z Bílých Karpat

  • V  Bílých Karpatech se dozvíte, co je podplameňák, kde je poslední chalupa s doškovou střechou, kde se vaří trnky a jak voní místní louky. Co víc si přát? Přečtěte si celou reportáž.

🤔 Proč nevěřit velkohubým prorokům

  • FTX si s českým Xixoio moc podobné nebylo. V těch hlavních rysech ale ano – oba projekty vznikly díky nenasytnosti a ztrátě strachu z rizika. Celý článek čtěte tady.

📅  Avatar: The Way of Water (15. 12.)

  • Do kin míří jeden z nejočekávanějších filmů posledních let. Epické pokračování megahitu Avatar slibuje fantastický vizuální zážitek. Více informací zde.

📅 ADHD v dospělosti (14. 12.)

  • ADHD je vyjádřeno v různé míře nepozorností, impulzivitou a hyperaktivitou. Pojďme se podívat, co se s tímto trojúhelníkem příznaků děje v dospělosti. Více informací naleznete tady.

Partner newsletteru

Vyberte si z portfolia více než 100 terapeutů podle zkušeností a sympatií, ne podle toho, jak daleko od vás jsou. Podle odborných studií má online terapie srovnatelný účinek jako sezení naživo. Vše z jednoho místa – bezpečná, anonymní a spolehlivá platforma. Bez nutnosti zdlouhavého čekání. Více zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym