Pražská knihovna pocítila sílu TikToku a obří smlouva pro Ronalda. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo

Foto: Jiří Svoboda (CC) / Foto: Depositphotos

Zástupy před pražskou knihovnou a Cristiano Ronaldo

0Zobrazit komentáře

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších článků se dostaneme jak k zajímavé situaci, kdy knihovnu v Praze zaplavili turisti, protože se objevila na TikToku, tak k velkému rozhovoru s Vlastislavem Břízou o válečném vývoji na Ukrajině.

Přesuneme se i do světa fotbalu, konkrétně za Cristianem Ronaldem, který podepsal novou smlouvu s klubem ze Saúdské Arábie, díky níž si ročně vydělá až 4,8 miliardy korun. Připomeneme vám také zprávu o českém kryptofondu RockawayX, který přežil náročný rok s návratností přes 200 procent, a také poodhalíme, jak funguje byznys a rodina Jiřího a Vojtěcha Hlavenkových.

Ostatní zásadní články za minulý týden najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech skrze podcast Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy z uplynulého týdne si můžete pustit i jako audioverzi ve formě podcastu Weekly. Jeho součástí je i rozhovor, tentokrát speciální novoroční verze s Evou Nečasovou, Janem Rompotlem a Janem Kulveitem, ve které si povídáme o tom, jak daleko se dostane umělá inteligence v roce 2023.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Pražskou knihovnu zaplavili turisté. Chtějí vidět 20 let starou stavbu z knih, která se objevila na TikToku

Ruská armáda je bohorovná, dělá chyby, ale vydrží dlouho. Ukrajina otřásá světovým řádem, říká Bříza

Léta spořil, pak Kovy utratil peníze za týden kvůli YouTube. Dnes investuje hlavně do přátel

Místo hotelu kanceláře. Prázdná parcela u brněnského Moravského náměstí po letech ožije

Nedržet peníze na běžných účtech a diverzifikovat. Odborníci radí, jak investovat volné peníze

Když nevydělám, táta utne finance. Jiří a Vojtěch Hlavenkovi popisují, jak u nich fungují rodina a byznys


Doporučujeme

🖼️ Midjourney a DALL-E stvořily Česko budoucnosti

  • Přivítejte nový rok virtuální procházkou redakcí CzechCrunche a prohlídkou obrázků, které jste vytvořili i vy, naši čtenáři. Pojďte na to.

💵 Největší startupové transakce roku 2022

  • Čeští zakladatelé startupů, ať už působí v tuzemsku, nebo v zahraničí, dokázali přepsat historické tabulky. Krizi navzdory. Podívejte se na ně.

Byznys by se neměl bát politiku podporovat

  • Zakladatel Y Softu Václav Muchna v prezidentské volbě podporuje Petra Pavla i Danuši Nerudovou. K angažovanosti vyzývá také další podnikatele. Přečtěte si rozhovor.

🙏 Milion na dobročinnost za den? Bez problémů

  • Je znát, že lidé mají míň prostředků, říká Čestmír Horký z platformy Znesnáze21. Zato se na dobročinnost ve velkém daly firmy. Celý článek čtěte zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym